piątek, 20 listopada 2015

Marcin Muszalski, grafika komputerowa i rysunek

     Marcin Muszalski, urodzony w 1977 r. w Żaganiu, ilustrator, grafik komputerowy, rysownik, portrecista i malarz. Zamiłowanie do rysunku i malarstwa towarzyszy mu od dzieciństwa. W latach 1998/1999 uczęszczał do Policealnego Studium Reklamy w Zielonej Górze utrzymując się z portretowania i kopiowania obrazów. Po odbyciu obowiązkowej służby wojskowej wyemigrował zarobkowo do Holandii, a potem do Francji, imając się różnych zajęć i profesji. Był m. in. pomocnikiem elektryka, kurierem, pracownikiem kuchni w Eurodisneyland pod Paryżem, wolontariuszem w l’Arche. Wszędzie towarzyszyły mu farby i ołówki. 
    Po powrocie do kraju w roku 2006 podjął naukę w Policealnym Studium Techniki Dentystycznej w Zielonej Górze, a następnie pracował z powodzeniem w tym zawodzie do roku 2013. Wówczas to stwierdził definitywnie, że protetyka nie jest jego powołaniem i zdecydował się spróbować swoich sił jako kreatywny grafik komputerowy, a zwłaszcza ilustrator. Nawiązał współpracę z ogólnopolskim miesięcznikiem psychologicznym „Charaktery”, angielskim magazynem polonijnym „Puls Polski” oraz lokalnym tygodnikiem „Moja Gazeta", dla którego tworzył komiksy. Ma już pierwszą ilustrację książkową :-) Z powodzeniem realizuje również projekty graficzne na odzież oraz inne prace z branży reklamowej.
Więcej o artyście: Tutaj

Pogoda ducha, "Charaktery"

Tata na 40 s, "Charaktery"

Projekt na odzież patriotyczną, Husaria

Gdy córeczka w wózeczku słodko spała... 

Widok na "kaczą wyspę"

Widok na polanę

Kilka fotek z wystawy:



Komiks w tygodniku "Moja Gazeta"


Wystawa mieści się w holu Pałacu Książęcego przed wejściem do Oddziału dla Dorosłych. Ponad 60 prac graficznych Marcina Muszalskiego można oglądać do końca grudnia. Zapraszamy do odwiedzania :-)

(Grafika Ukradziony spokój u góry postu wykonana została dla magazynu psychologicznego "Charaktery")

środa, 4 listopada 2015

Ankieta

Drogi Czytelniku! Przeprowadzamy sondaż na temat preferencji czytelniczych naszych Użytkowników i bardzo prosimy o wypełnienie opracowanej w tym celu anonimowej Ankiety. Ułatwi nam to w przyszłości zakupywanie nowości do Biblioteki, tak by jak najbardziej zaspokoić Twoje potrzeby.

poniedziałek, 2 listopada 2015

Łóżko Janusza Leona Wiśniewskiego w DKK dla dorosłych





22 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy zbiór  siedmiu opowiadań z książki Łóżko Janusza Leona Wiśniewskiego – polskiego psychologa, filozofa, chemika i fizyka, autora wielu poczytnych książek.
Opowiadania napisane ze smakiem, każde mówiące o cieple, pożądaniu, cierpieniu, tęsknocie, a przede wszystkim o miłości, która jest spoiwem wszystkich tekstów. Pierwsze tytułowe Łóżko , przedstawia nam Annę zakopaną w błękitno – białej pościeli wspominającą pobyt na Seszelach, gdzie starała się zapomnieć o swojej starej miłości, a znalazła nową - przystojnego Łukasza. Kolejne z nich to Ranking miłości, napisane w formie listu doktorantki do wykładowcy, z którym wdała się w romans. W tym krótkim tekście młoda kobieta darzy miłością swojego przystojnego profesora, do momentu, gdy spotyka go w dwuznacznej sytuacji ze swoją sekretarką. Postanawia się zemścić i również go zdradza z jego ojcem. Reszta opowiadań jest bardzo zbliżona do siebie, możemy znaleźć w nich cząstkę samych siebie i życia innych.
Książka przyjęta została przez czytelniczki bardzo dobrze. Przyznały, że same czytały ją w łóżku, pod puchową kołdrą. Janusz Leon Wiśniewski spełnił oczekiwania Pań, które były zachwycone. Każde opowiadanie wniosło całkowicie inne odczucie, ale każde związane z miłością i pożądaniem.

                                                                                                              Karolina Skowrońska