piątek, 6 grudnia 2013

Grzegorz Kasdepke ponownie w Żaganiu


    04.12.2013 r. zawitał do nas autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke. Swoją przygodę pisarską rozpoczął od publikowania bajek i opowiadań w magazynie „Świerszczyk”, którego od roku 1995 do 2000 był redaktorem naczelnym. Utwory zamieszczał także w „Ciuchci” „Komiksowie”, pisał scenariusze do programów telewizyjnych dla dzieci oraz dorosłych: Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa. 

     Bajkopisarz Grzegorz Kasdepke za swoje ksiażki otrzymał wiele nagród:

1. Nagroda imienia Kornela Makuszyńskiego za książkę Kacperiada...
2. Nagroda Edukacyjna XXI za książkę Co to znaczy... 

3. Nagroda Edukacyjna XXI za książkę  Bon czy ton 

4. Wyróżnienie Polskiej Sekcji ibBY za książkę Horror, czyli skąd się biorą dzieci
5. Wyróżnienie w konkursie na najlepszą książkę roku za książkę Rózga
6. Małe pióro za cykl książek o Kubie i Bubie

    Autor już od samego początku nawiązał z dziećmi wspaniały kontakt, dzięki swojej pełnej ciepła osobowości sprawił, że aktywność uczestników była ogromna, pytania padały jak strzały z łuku, dotyczyły rodziny, inspiracji do książek, pisarzy których sam lubi i wielu innych tematów. 
     W imprezie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu. Na spotkanie z ulubionym pisarzem przyjechały również dzieci z oddalonej o prawie 50 km Szkoły Podstawowej w Żarkach Wielkich.
     Pisarz doskonale rozumie psychikę małego dziecka, dlatego też każdy kontakt z nim to niezwykła przygoda oraz zabawa z literaturą. Wizyta przebiegła w atmosferze dobrego humoru i świetnej zabawy.  
      Czas przeznaczony na spotkanie upłynął bardzo szybko i wszyscy byli zaskoczeni, że to już koniec. Pana Grzegorza pożegnaliśmy gromkimi brawami.
                                                                                                                               Alicja Ptasińska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz