piątek, 6 marca 2015

Krzysztof Petek i świat jego przygód i książek


   3 marca gościł u nas Krzysztof Petek, który na swojej stronie internetowej pisze, że praca, którą wykonuje polega na opowiadaniu ciekawych historii o zamkach, Amazonii, przyjaźni i miłości, o poświęceniu, o wiedzy, mądrości i logice. Określa ją jako trudną i pracochłonną, ale nie zamieniłby jej na żadną inną. 

    Cóż takiego robi? 

   Otóż pisze książki. Jest autorem powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Pan Krzysztof uczestniczył w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, a nawet  z psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został już w drugiej klasie liceum. Ukończył studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym Egida, a dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Krzysztof Petek asystuje Jackowi Pałkiewiczowi, odkrywcy źródeł Amazonki, w wyprawach po Amazonii i Syberii, organizuje samodzielnie wyprawy trekkingowe oraz off-roadowe. Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich.
     Cóż, człowiek z takimi pasjami i doświadczeniem nie może nie mieć ciekawej osobowości. Jest niezwykle atrakcyjną postacią już z racji zainteresowań i zajęć, którym się oddaje.  Poza tym wszystkim jest jeszcze przystępny i ma bardzo dobry kontakt z odbiorcą niezależnie od wieku. Poczucia humoru też mu nie brakuje, a i mówić potrafi. 
    We wtorek odbył dwa spotkania: z młodszymi w Sali Familijnej Pałacu Książęcego i z dorosłymi mieszkańcami Żagania w naszej Bibliotece. Uczniom opowiadał o swojej pracy z młodzieżą, wyprawie po Amazonii i Syberii. Mówił o sztuce samoobrony podkreślając, że najlepiej nadają się do tego własne ręce i nogi. Zachęcał też do czytania. Z dorosłymi natomiast odbył ciekawą podróż po Peru. Spotkanie trwało dwie i pół godziny i nikt się nie nudził. Nie liczył czasu ani sam Krzysztof Petek ani uczestnicy. Oba spotkania poparte były filmem i mnóstwem ciekawych zdjęć. Panu Krzysztofowi Petkowi dziękujemy i mamy nadzieję, że zechce nas jeszcze odwiedzić i opowiedzieć o innych przygodach i podróżach.

 (Źródła: Informacje o Krzysztofie Petku pobrano ze strony pisarza: http://www.petek.net.pl/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz