piątek, 27 kwietnia 2018

Hanna Cygler w Żaganiu - spotkanie autorskie


     W ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, 26 kwietnia w Czytelni Ogólnej odbyło się spotkanie z autorką poczytnych powieści obyczajowych Hanną Cygler.
Pisarka opowiedziała o tym jak doszło do tego, że zaczęła pisać i o tym, że aż 12 lat pisała swoją pierwszą powieść. Pisze dla przyjemności swojej, ale zależy jej też na przyjemności wynikającej z czytania przez odbiorców, a raczej odbiorczynie jej powieści. Książki Hanny Cygler są często i chętnie czytane, ale głównie przez panie.

Na zdjęciu od lewej: Hanna Cygler 
i Magdalena Śliwak Dyrektor Biblioteki

     Dzieli swoje powieści na trzy rodzaje:
- obyczajowe współczesne,
- obyczajowe historyczne,
- obyczajowe z wątkiem prawdziwym.
     Największym sentymentem darzy swoją najstarszą powieść Tryb warunkowy, bowiem bez niej nie byłoby następnych i do ostatniej, bo jeszcze przez jakiś czas od ukończenia żyje nią.
Kiedy już podejmuje się pisania kolejnej książki, żeby nie utracić fabuły, stara się utrzymać tempo pisania i nie robi wtedy zbyt dużych przerw.

     Spotkanie ubiegło w przyjemnej atmosferze. Były pytania i odpowiedzi. Jednej z czytelniczek, z wrażenia, że może poznać pisarkę, której wszystkie książki z przyjemnością przeczytała - zabrakło po prostu słów i mając tyle pytań, nie zapytała o nic. Bywa i tak :-) W końcu spotkanie z kimś, kto stworzył ulubionych bohaterów, może być naprawdę emocjonujące.

        

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz