piątek, 8 czerwca 2018

Promocja komiksu Jak niedźwiedź Wojtek został polskim żołnierzem


W Żaganiu, na Placu Słowiańskim, od 5 lat stoi pomnik niedźwiedzia trzymającego w łapach kulę. To Wojtek. Niedźwiedź, który został żołnierzem 2. Korpusu Polskiego i przeszedł szlak bojowy aż do Monte Cassino. Z okazji 5. rocznicy odsłonięcia pomnika odbyło się w mieście szereg uroczystości. Promocja komiksu o tym Jak niedźwiedź Wojtek został polskim żołnierzem była ostatnim punktem programu.

Spotkanie poprowadziły autorki: pani Wioletta Sosnowska i Angela Riccomi. Kilka słów o swojej pracy nad komiksem powiedziała również autorka rysunków, Anna Jurga. W promocji udział wzięła również Lady Brigit McEwan z naszego partnerskiego miasta Duns w Szkocji, która wczoraj również została uhonorowana przez Burmistrza Daniela Marchewkę oraz Przewodniczącą Rady Miasta Wandę Winczaruk tytułem Honorowego Ambasadora Żagania. Nam opowiedziała jak bardzo niedźwiedź Wojtek jest lubiany przez mieszkańców jej miasta i że przy jego pomniku (kopii tego w Żaganiu) zawsze są białe i czerwone róże. Cieszymy się, ze mogliśmy gościć tak wspaniałe osoby i promować u siebie książkę o tym szczególnym polskim żołnierzu, niedźwiedziu Wojtku. 
Spotkanie bardzo udane, a uczestnicy zostali obdarowani komiksami z autografami autorek. Dziękujemy bardzo :-)Promocji towarzyszyła wystawa w holu przed Biblioteką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz