piątek, 27 września 2024

7 lat później Janusza L. Wiśniewskiego i Doroty Wellman w DKK dla dorosłych

Na pierwszym naszym spotkaniu po wakacjach, 25 września 2024 r. omawiałyśmy książkę 7 lat później Janusza L. Wiśniewskiego i Doroty Wellman. Spotkanie po siedmiu latach dwóch zaprzyjaźnionych osób i długa szczera rozmowa. Chwilami trochę jak wchodzenie z butami do salonu rozmówcy, ale chyba o to chodziło, o szczerość dotykając najróżniejszych aspektów życia. 

Wszystkie panie zgodnie przyznały, że książkę czytało się świetnie. Lektura pozwoliła poznać znacznie  bliżej osoby znane nam z mediów i literatury: naukowca i pisarza bestsellerowych powieści oraz dziennikarki, prezenterki i producentki programów telewizyjnych i radiowych. Nie wszystkim paniom przypadł do gustu sposób prowadzenia rozmowy przez Dorotę Wellman, uznały, że zbyt mocno i agresywnie usiłowała zajrzeć we wszystkie zakamarki życia pisarza Janusza Leona Wiśniewskiego. Inne panie natomiast broniły jej twierdząc, że pisarz dobrze ją znał i wiedział czego może się spodziewać.

Ogólnie książka bardzo się podobała i jak najbardziej polecamy do czytania.

Swoją opinię o książce wyraziła pani Ela Herbik

Siedem lat wcześniej ukazała się ich pierwsza książka Arytmia uczuć. Niestety, nie  czytałam jej. Teraz jednak nadrobię lekturę. Będzie to takie trochę cofnięcie się w czasie. Mam nadzieję, że będzie to równie interesująca, wciągająca czytelnika, rozmowa dwojga ludzi o uczuciach, odczuciach i przemyśleniach, dotyczących otaczającego nas świata.

Dorota Wellman przepytuje Wiśniewskiego bez cenzury. Zadaje mu bardzo osobiste pytania dotyczące uczuć, wiary, związków na odległość, miłości - tej pierwszej i tej ostatniej i co jest najważniejsze w tej miłości. Pyta go również o  tęsknotę za Polską, o to jak to jest być Polakiem w Niemczech, jak koegzystują różne nacje i przedstawiciele różnych religii w jednym miejscu. Pyta także jak to jest być autorem książek o miłości będąc jednocześnie naukowcem - magistrem fizyki i ekonomii, doktorem informatyki, doktorem habilitowanym chemii i… rybakiem dalekomorskim. Jak to się stało, że jego książki są tłumaczone na tyle języków, że jest tak popularny w Rosji i krajach rosyjskojęzycznych, ale także w wielu innych, od Wietnamu po Chorwację i dlaczego dopiero teraz zaczyna wydawać swoje książki w Niemczech. Tych pytań jest bez liku. Odpowiedzi autora to piękna opowieść o życiu, miłości, podróżach i wierze.

Warto przeczytać tą książkę.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz