wtorek, 26 listopada 2013

Pokochaj pluszowego misia


     
   Początek tygodnia w obfitował w niespodzianki i wrażenia. Była przygoda z autorką książek i zabawy z pluszowym misiem. Ponieważ w dniu 25 listopada gościła u nas niezwykła osoba, Barbara Kosmowska, zaplanowany Światowy Dzień Pluszowego Misia przeniesiony został na kolejny dzień.
  Światowy Dzień Pluszowego Misia jest nowym świętem ustanowionym 25 listopada 2002 r., czyli w 100 rocznicę powstania najbardziej popularnej zabawki na świecie. Źródła historyczne podają, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się legenda sięgająca 1902 r. Bohaterem wydarzeń był sam prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt. To za sprawą prezydenta podczas polowania uratowany został mały niedźwiadek. Wiadomość bardzo szybko się rozeszła i na pamiątkę tego wydarzenia zaczęto produkować pluszowe misie, które na cześć małego zwierzęcia nazwano „Teddy Bear’’.
    W Bibliotece na dzieci czekały już kolorowe misie oraz książeczki, których bohaterami są również misie. Przedszkolaki z ochotą wzięły je za rączki i wspólnie zatańczyły. Kiedy rozpoczęła się zabawa za oknem zaczął padać śnieg, który zachęcił wszystkich do znanej zabawy  „Stary niedźwiedź mocno śpi”.   
                                                                                                                                          Alicja PtasińskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz