wtorek, 19 listopada 2013

Turcja na wyciągnięcie ręki

      18.11.2013 r. gościł u nas niezależny globtroter Leszek Szczasny. Mieszkaniec Raciborza, z wykształcenia politolog i filozof, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, z zamiłowania społecznik. Pasjonuje go sztuka, poezja, społeczeństwo obywatelskie, oddaje się działalności kulturalno-edukacyjnej. Wszystkie swoje podróże dokumentuje fotografiami i opisami, które prezentuje na swoim blogu. Wydał też jedną książkę  Świat na wyciągnięcie ręki, a do druku przygotowywana jest już druga.
      W spotkaniu z Leszkiem Szczasnym wzięli udział uczniowie GP nr 1 i GP nr 2 w Żaganiu. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści o podróży autostopem do Turcji, o jej mieszkańcach i kulturze. Dowiedzieli się w jaki sposób przygotowuje się do takiej podróży i co z sobą zabiera, jak załatwia noclegi, kto udziela mu gościny i że czasem sypia pod gołym niebem. Z wielkim uznaniem mówił o otwartości i życzliwości Turków, o wszechobecności ich flagi państwowej. Pan Leszek wyczerpująco odpowiadał też na zadawane pytania, a były różne. Okazało się, że w pierwszą podróż w celach poznawczych wybrał się po maturze, że woli podróżować sam, gdyż to pozwala mu bardziej skupiać na otoczeniu i społeczności, jest wegetarianinem. Nikt się nie nudził, choć spotkanie przeciągnęło się o prawie 30 minut. Niestety, nasz Gość był już umówiony z młodzieżą w innej miejscowości.
      Na koniec jeszcze kilka autografów w książkach i na widokówkach, wpis do kroniki… i w dalszą podróż, w inne miejsce, na spotkanie z innymi ludźmi, tym razem samochodem, nie autostopem :-) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz