piątek, 23 stycznia 2015

Wystawa grafik Kariny Kopczyńskiej-Janiszewskiej

      W holu przed Oddziałem dla Dorosłych, w Galerii Ekslibrisu, do końca lutego trwa ekspozycja grafik Kariny Kopczyńskiej-Janiszewskiej ze zbiorów żagańskiego artysty plastyka i kolekcjonera Gustawa Lisa, który jednocześnie jest kuratorem wystawy.
     Karina Kopczyńska-Janiszewska, urodzona w Drawsku Pomorskim, do 1985 r. mieszkała   i uczyła się w Łobzie.  Studia podjęła na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Biologii i Nauk o Morzu i Szczecin wybrała na swoje miejsce zamieszkania. Ukończyła też kilka kierunków studiów podyplomowych, w  tym z plastyki. Od roku 1992 uczy biologii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie, w której od ponad 10 lat pełni funkcję wicedyrektora. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe i pastelowe. W roku 2008 swoje zainteresowania poszerzyła o grafikę. Pracuje głównie w technikach:  linorytu, plastikorytu wklęsłego, ale tworzy też miedzioryty, akwaforty i suchą igłę. W swojej twórczości stosuje również technikę komputerową. Z małych form graficznych tworzy głównie ekslibrisy.  Z powodzeniem uczestniczy w licznych wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych..
   Wśród grafik Kariny Kopczyńskiej-Janiszewskiej szczególną uwagę przyciągają te  utworzone w technikach tradycyjnych i precyzja ich wykonania. Cechuje je bogactwo elementów, a  sposób ich zestawienia pobudza wyobraźnię, pozwala odbiorcy przenieść się do świata  nieco nierealnego, domyślać się ich znaczenia i dowolnie interpretować.  

 Plastikoryt wklęsły, 2013
 Linoryt, 2013

Linoryt, 2010

Plastikoryt wklęsły, 2012

Plastikoryt wklęsły, 2012

Plastikoryt wklęsły, 2013

                                                            Technika komputerowa, 2011


Technika komputerowa, 2012

Ekslibris Gustawa Lisa. Technika komputerowa, 2013

Technika komputerowa, 2013

Technika komputerowa, 2014


Ekspozycja zawiera łącznie 100 grafik na kilkunastu tablicach. Piękne prace warte obejrzenia. Zapraszamy :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz