poniedziałek, 18 lipca 2016

Mroczny sekret Libby Bray w DKK dla dorosłych
          
          Nasze czytelniczki spotkały się 29 czerwca, aby omówić książkę Libby Bray Mroczny sekret. Autorką jest amerykańska pisarka, która wydała ponad 14 powieści dla młodzieży i dorosłych, które zyskały sobie miano bestsellerów w „New York Times”. Pisze książki o tematyce trafiającej do każdego czytelnika, od obyczajowych po fantastykę.
          Mroczny sekret przenosi nas do Londynu w czasach epoki wiktoriańskiej. Na początku autorka przedstawia nam barwne Indie, w których da się wyczuć zapachy przypraw i oczyma wyobraźni zobaczyć niezwykłe kolory w jakie kraj był bogaty w XIX w. Gemma podczas pobytu w Bombaju traci matkę, musi przenieść się do londyńskiej Akademii Dziewczęcej Spence. Tam zaprzyjaźnia się z grupą rówieśniczek, Pipą – czarnowłosą romantyczką zmuszoną do zamążpójścia z 50-letnim bogaczem, Felicity – blondynką, która twardo stąpa po ziemi, molestowaną przez ojca, Ann – niezdarną pięknością, która okalecza się w tajemnicy. Gemma zaś, rudowłosa przewodniczka grupy, przez cały czas obwinia siebie za śmierć matki. Dziewczyny w tamtych czasach przygotowywane były nie do tego jak myśleć tylko jak dobrze się zachowywać, jak dogadzać mężom i jak ładnie wyglądać. Same bohaterki w rzeczywistości pokazują między sobą jakie są naprawdę zawzięte, nieszczere i bez manier. Wszystko, co robią podczas zajęć, to tylko dobrze przygotowane aktorstwo. W pewnym momencie zaczynają się łączyć, a spoiwem jest ich Mroczny Sekret.
          Czytelniczki zachwycone fabułą książki prowadziły długą ożywioną dyskusję. Autorka zaczarowała nas doskonale odzwierciedloną epoką wiktoriańską oraz fantastycznym, pełnym humoru językiem. Książkę jak najbardziej polecamy!
                                                                                             Karolina Antoniuk

    
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz