środa, 7 sierpnia 2013

III tydzień wakacji 2013

 Kolejny, trzeci tydzień wakacji upłynął nam bardzo szybko. Dzieci w formie zabawowej zwiedziły prawie całą Europę. Wszystko co dobre szybko się kończy i nasza wspólna podróż również dobiega końca.
W minionym tygodniu dzieci odwiedziły Grecję, Portugalię, Szwecję i Hiszpanię. Poznały nazwy stolic, kulturę, obyczaje, położenie geograficzne i ustrój polityczny. Uczestnicy wykonali flagi omawianych państw i wysłuchali baśni m.in. baśń grecka CZARY CZTERECH RYB, baśń portugalska ŚWIATŁO PERŁY, baśń szwedzka CÓRKA SŁOŃCA I KSIĘŻYCA, baśń hiszpańska BIAŁY WILK I DZIEWCZYNA. Nie mogło zabraknąć narodowych potraw. Była sałatka grecka i słynna hiszpańska tortilla.
Na wspólną podróż, po starym kontynencie, w czasie i przestrzeni, wybrały się dzieci razem  z Paniami ze Starostwa Powiatowego. Poznały obraz Europy, która dla swoich mieszkańców jest wspólnym domem obfitującym w mnóstwo ciekawych miejsc.
Tydzień zakończył się wielką atrakcją - wycieczką do cyrku Arlekin. Przychylnym okiem spojrzał na uczestników wakacji w Bibliotece Burmistrz Miasta, pan Daniel Marchewka, który zapewnił bilety wstępu, za co wszyscy serdecznie dziękujemy. Pokazy akrobatyczne, występy koni, kóz, węży wywołały u dzieci zachwyt, zdumienie i dały tyle wrażeń, że … oj miały o czym opowiadać :-)
                                                                                                                                           Alicja Ptasińska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz