poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Piknik edukacyjny Sieciaki na wakacjach 2013

     Po raz kolejny Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu włączył się do ogólnopolskiej akcji „Sieciaki na wakacjach”. Fundacja Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange organizują akcję poświęconą bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie od 2006 r. W tym roku w naszej Bibliotece piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach” zorganizowany został 25 lipca i wzięła w nim udział 30 osobowa grupa dzieci w wieku od 7 do 13 lat.
    Dzięki pakietowi edukacyjnemu, nadesłanemu przez Fundację Dzieci Niczyje piknik był bardzo zróżnicowany i zawierał wiele atrakcji. Dzieci obejrzały Filmy z udziałem Zuźki i Tunia, układały rozsypankę, kolorowały Sieciomozajki (z kórych później przeczytały głośno Sieciakowe porady), poznały zasady NETYKIETY,  nauczyły się identyfikować zagrożenia internetowe oraz jak ich unikać. Uczestnikom bardzo spodobała się gra planszowa „Misja bezpieczny Inernet” i SiecioMat Losujący, w którym odpowiadały na pytania quizowe dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Okazało się, że niektóre pytania nie były takie proste, więc rozwiązywały je wspólnie.  Piknik zakończył się rozdaniem sieciakowych dyplomów.
      W zatrważającym tempie rośnie liczba przestępstw w Internecie z udziałem dzieci. Organizowanie takich akcji ma na celu uzmysłowienie młodym ludziom, że pewne czyny popełnione w Internecie są  przestępstwem, które podlega karze. Młodzi ludzie powinni więc wiedzieć, gdzie szukać pomocy, gdy pojawi się problem oraz jak bezpiecznie surfować w sieci.
                                                                                                                                 Bożena Maksymowicz


Pamiętaj!!!

Kiedy masz problem w sieci zadzwoń na bezpłatny numer 

800 100 100

lub skorzystaj ze strony
                                                                                                                   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz