czwartek, 24 kwietnia 2014

Janowi Pawłowi II Świętemu

     Wczorajszy wieczór poetycko-muzyczny z cyklu Poetyckich Koncertów Życzeń poświęcony był Janowi Pawłowi II z okazji jego kanonizacji. Z pomocą prezentacji multimedialnej przedstawiono obecnym koleje życia i pontyfikatu Wielkiego Polaka.
     Uczestnicy spotkania poznali też inne powołanie Karola Wojtyły: powołanie do aktorstwa i twórczości literackiej, szczególnie poetyckiej. Nie można bowiem pomijać tego, jak wielką rolę w życiu  Karola Wojtyły, a potem papieża Jana Pawła II odegrała poezja. Był mistrzem słowa, mistrzem, który swój talent aktorski i literacki poświęcił Kościołowi. Młodzież czytała jego przepełnione duchowością wiersze, a my mogliśmy wczuć się w ich nastrój. Swoje wiersze poświęcone Janowi Pawłowi II czytali również żagańscy poeci.
     Ostatnim punktem programu był koncert, a właściwie piękny montaż słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu Con Anima Musica i Przyjaciół ze Scholi kościelnej. Z przyjemnością wysłuchalismy kilku pieśni o tematyce religijnej oraz solowego wykonania łacińskiej adaptacji Ave Maria Schuberta. Na koniec, na życzenie uczestników wieczoru, wspólnie z Zespołem i Scholą zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń oazową Papieża - Barka. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książkek o życiu, pontyfikacie, cudach i podróżach Jana Pawła II.
     Zaopatrzeni w taką dawkę wspomnień i informacji o naszym Papieżu, jeszcze bardziej świadomi jego uduchowienia,  nieustannego dążenia do piękna i świętości, z radością będziemy oczekiwać wielkiego wydarzenia - kanonizacji Jana Pawła II. A to już za parę dni :-)


(Źródła: zdjęcie Jana Pawła II ze strony: http://seminarium.legnica.pl/jan-pawel-ii)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz