wtorek, 1 kwietnia 2014

W krainie ognistego kwiatu Carli Federico tematem dyskusji DKK     
            Dnia 27 marca 2014r w Czytelni Ogólnej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tematem dyskusji była książka Carli Federico W krainie Ognistego Kwiatu.
Książka opowiada historię niemieckich uchodźców poszukujących szczęścia w Nowym Świecie. Powieść rozpoczyna się w roku 1852 w Hamburskim porcie, gdzie kilkadziesiąt rodzin czeka na rejs w nieznane ziemie Chile. Poznajemy wówczas głównych bohaterów, żywiołową Elizę i melancholijnego Korneliusza wraz z rodzinami.  Decydując się na opuszczenie ojczyzny oczekują lepszego życia w nieznanym kraju, niestety już w trakcie podróży życie stawia swoje warunki, nie koniecznie takie jakie wyobrażali sobie bohaterowie.
Zdania na temat powieści miałyśmy prawie takie same. Zabrakło rozbudowania treści w zakresie osiągania dojrzałości przez bohaterów, którzy od początku do zakończenia książki byli prawie tacy sami. Ich postrzeganie świata  i zachowanie powinno być odpowiednie do wieku, niestety tego nam zabrakło. Autorka za bardzo skupiła się na dialogu i opisywaniu postaci. Spędzając wiele lat w tak malowniczym kraju, chciałoby się poznać krajobraz ze wszystkimi szczegółami. Opisy przyrody, miejsc i widoków zostały przedstawione bardzo skromnie i czułyśmy pewien niedosyt. Zgodne byłyśmy co do faktu, iż książka mimo ponad 600 stron, bardzo wciąga i czyta się ją błyskawicznie. Panie bardzo chciałyby poznać dalsze losy bohaterów i czekają z niecierpliwością na kontynuację romantycznej powieści historycznej.
                                                                                                                 Karolina Skowrońska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz