wtorek, 27 maja 2014

Drobne przestoje w udostępnianiu

     Stało się ! w końcu! 
     Będą nowe okna w Bibliotece :-) 

    Trwa wymiana okien w zachodnim skrzydle Pałacu Książęcego czyli w tym zajmowanym przez Bibliotekę.  Na razie prace trwają w Czytelni Ogólnej, ale stopniowo obejmą wszystkie pomieszczenia.  Prace przebiegają sprawnie i zgodnie z planem, ale nie ma nic za darmo. Nie da się tego zrobić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.   Nie da się uniknąć drobnych przestojów w obsłudze Czytelników i udostępnianiu na miejscu, od jutra również na zewnątrz,  komputery, meble i księgozbiór zabezpieczone przed kurzem. 
    Cierpliwości Kochani, jeszcze "moment"  i wszystko wróci do normy. Znowu będziemy wypożyczać, udostępniać na miejscu, będą spotkania, wernisaże, wystawy... Będzie OK.  My cały czas nad tym pracujemy, zabezpieczamy, sprzątamy i przygotowujemy. A wszystko z myślą o Was i dla Was :-)


   Tymczasem zapraszamy do oglądania wystawy ekslibrisów ze zbiorów żagańskiego artysty plastyka i kolekcjonera Gustawa Lisa Z miłości do książki w holu przed Biblioteką. Na I piętrze, w Poczekalni Notariusza można też podziwiać obrazy Grupy Artystycznej UTW w Żaganiu. Wystawa nosi tytuł Uprogu wiosny wspomnienie jesieni.
Zapraszam :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz