piątek, 16 maja 2014

Po trzykroć kwitnąc - wernisaż wystawy obrazów Alicji Wolskiej

   14 maja odbył się wernisaż wystawy obrazów żagańskiej artystki Alicji Wolskiej Po trzykroć kwitnąc. Goście przychodzili i przychodzili, wypełnili całą Czytelnię „po brzegi”, a nam z radości wydawało się, że naprawdę kwitną nie tylko kwiaty na obrazach, ale i ich Autorka i my też ;-)
     Pastele, batik, malowanie na jedwabiu to techniki malarskie praktykowane przez panią Alicję i z którymi wszystkich w przystępny sposób zapoznała. Dzięki temu krótkiemu wykładowi wzbogaciliśmy się o wiedzę, która pozwoliła nam patrzeć na te dzieła z większą świadomością różnic istniejących między nimi. Teraz nie tylko wiemy na co patrzymy, ale też mamy wyobrażenie jak powstają obrazy wykonane w technice pasteli, batiku czy jak maluje się na jedwabiu. 

Pastel

Batik


                       Imprezę muzyką uświetnił występ znanego i lubianego żagańskiego zespołu Lutnia.  


      Były też kwiaty, poczęstunek i składane Pani Alicji Wolskiej dowody uznania dla twórczości i talentu. Porcji pochwał dla prowadzonej działalności nam też nie szczędzono. Serdecznie za nie dziękujemy :-)  

    Na koniec uczestnicy imprezy wypełnili przygotowaną przez Uniwersytet Zielonogórski ankietę "Inicjatywy z Udziałem Osób 50+ Rozwój Kapitału Społecznego w Województwie Lubukim".

     Pani Alicja w Żaganiu mieszka od 1976 roku. W roku 2012 ukończyła studia w zakresie malarstwa i od tej pory działa jako niezależna malarka. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Pani Alicja tworzy prace kolorystyczne o charakterze zarówno abstrakcyjnym, jak i realistycznym.
     Aktualna wystawa stanowi prezentację rozmaitości świata kwiatów współistniejącego w naszym otoczeniu, jak również różnych możliwości realizacji wybranej tematyki. Dla autorki istotna jest także zmienność w czasie podejścia do pasji i zainteresowań życiowych, będących źródłem radości  i satysfakcji.
   Szczególnie wyeksponowane są obrazy malowane na jedwabiu. Jedne, nieoprawione w ramy i zawieszone pod sufitem prezentują się bardzo wdzięcznie i lekko. Panie zwiedzające wystawę widzą w nich apaszki i nie ma w tym nic złego, bowiem mają ich rozmiary i naprawdę można je nosić. Piękna, ręcznie malowana apaszka o niepowtarzalnym wzorze? Marzenie niejednej elegantki ;-) Inne, w kształcie szalików zawieszone w oknach prezentują się jak witraże. Tradycyjnie już zawieszone na ścianach lub ustawione na sztalugach są obrazy wykonane w technice pasteli lub batiku oraz malowane na jedwabiu oprawione.


Malowany na jedwabiu

Malowany na jedwabiu

Malowany na jedwabiuWystawę można zwiedzać do 26 maja. Zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz