czwartek, 31 lipca 2014

Język ojczysty – wyboisty. Wakacje w bibliotece     Pod takim hasłem odbywają się w tym roku wakacje w Bibliotece  zorganizowane przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży.
     Wakacje w Bibliotece to przygody z książkami i ich bohaterami. Ale nie tylko. W końcu są wakacje ;-) Jak zawsze, na uczestników czeka wiele innych atrakcji. Najpierw odbyło się bardzo ważne spotkanie z panią Moniką Broda z Komendy Powiatowej Policji. Kajdanki oczywiście były, ale raczej jako rekwizyt, czy atrakcyjny dodatek do spotkania. Najważniejsze były rady i przestrogi pani Moniki kierowane do uczestników i dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego, którego, szczególnie podczas wakacji, wszyscy mają naprawdę dużo.  Jeszcze w tym samym dniu dzieci obejrzały przedstawienie Pchła Krętaczka w wykonaniu aktorów teatru ART-RE i poznały cenne wartości, którymi warto kierować się w życiu, aby być uczciwym wobec siebie i innych.
     Kolejne dni również obfitowały w spotkania z magicznym światem książek, czytanie w plenerze, zajęcia plastyczne, kulinarne i ruch na świeżym powietrzu. Lody dla ochłody też smakowały wybornie. Nawet chwilowe zachwianie pogody nie popsuło nastrojów. Od czego w końcu jest pomysłowość: zabawa z animacyjną Chustą Klanzy, przebieranki, gry planszowe i łamigłówki dla bystrej główki. Wszystko to sprawiło, że pierwszy tydzień wakacji w Bibliotece upłynął przyjemnie i bardzo szybko.
                                                                                                                                    Alicja PtasińskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz