wtorek, 26 sierpnia 2014

Książki przyprawione przyrodą – IV tydzień wakacjiTym razem wybraliśmy się do „kaktusiarni” pana Zdzisława Kondratowicza. Nasz gospodarz hoduje kaktusy już 30 lat i posiada ich prawie 200.000! Dzieci podziwiały kształty, kolory i oczywiście kwiaty tych roślin. Na zakończenie dostały od pana Zdzisława szczepki. Może ktoś pójdzie w ślady pana Kondratowicza J.
Śpiewać każdy może..., dlatego i w Bibliotece znalazł się dzień w którym królowało karaoke. Dzieci śpiewały tak głośno, że słychać je było za murami pałacu. Następnie wszyscy udali się do parku i wysłuchali fragmentu książki o zwierzętach, aby później wykonać z makulatury ulubioną postać pupila. Dla każdego coś dobrego, więc poza popisami wokalnymi i plastycznymi były też aktorskie.  Dzieci przygotowały scenariusz do wiersza "Spóźniony słowik" i na jego podstawie same wystawiły mały spektakl teatralny. Nagrodą za twórcze myślenie było wspólne wyjście na pyszną pizzę.
Ostatniego dnia zajęć wakacyjnych odbył się piknik w parku. Wszyscy wspominali wspólnie spędzony w Bibliotece czas, bawili się w „Rolnika w Sandolinie”, grali w piłkę („kolory”, "piłka parzy", „zbijanego”), paletki i opowiadali dowcipy.  
Uczestnicy zajęć obiecali, że Bibliotekę będą odwiedzać często, a książki czytać codziennie :-)

                                                                                                     Bożena Maksymowicz
 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz