czwartek, 2 lipca 2015

Nie dajmy się upałom!

    
    Upały nadchodzą! Po chłodnym czerwcu, po kilku ostatnich dniach zimnych i deszczowych nastąpią dni gorące obfitujące w temperatury w naszym klimacie wręcz niebezpieczne, zagrażające zdrowiu, a nawet życiu wielu z nas. Szczególnie narażeni są ludzie starsi, schorowani, z problemami układu krążenia, astmą, nadciśnieniem tętniczym i innymi chorobami oraz dzieci. 
    Nie dajmy się upałom! Pamiętajmy, że wahania pogodowe i skoki temperatury są również bardzo niebezpieczne. Starajmy się zapobiegać ujemnym skutkom upałów takim jak: zawały, wylewy, zasłabnięcia i omdlenia, odwodnienie, porażenie słoneczne. 
    Od kilku lat Biblioteka prowadzi akcję profilaktyczno-edukacyjną Nie dajmy się upałom! skierowaną do osób starszych i ich opiekunów, których celem jest uczenie jak postępować, by uniknąć problemów, a nawet dramatów. W trosce o naszych Użytkowników opracowano stosowne materiały, które będą systematycznie udostępniane przez całe lato.
    Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad postępowania zamieszczonych na plakacie. Szare tło plakatu to tak dla ochłody ;-)  

Nie dajmy się upałom! Nie dajmy się im!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz