piątek, 20 listopada 2015

Marcin Muszalski, grafika komputerowa i rysunek

     Marcin Muszalski, urodzony w 1977 r. w Żaganiu, ilustrator, grafik komputerowy, rysownik, portrecista i malarz. Zamiłowanie do rysunku i malarstwa towarzyszy mu od dzieciństwa. W latach 1998/1999 uczęszczał do Policealnego Studium Reklamy w Zielonej Górze utrzymując się z portretowania i kopiowania obrazów. Po odbyciu obowiązkowej służby wojskowej wyemigrował zarobkowo do Holandii, a potem do Francji, imając się różnych zajęć i profesji. Był m. in. pomocnikiem elektryka, kurierem, pracownikiem kuchni w Eurodisneyland pod Paryżem, wolontariuszem w l’Arche. Wszędzie towarzyszyły mu farby i ołówki. 
    Po powrocie do kraju w roku 2006 podjął naukę w Policealnym Studium Techniki Dentystycznej w Zielonej Górze, a następnie pracował z powodzeniem w tym zawodzie do roku 2013. Wówczas to stwierdził definitywnie, że protetyka nie jest jego powołaniem i zdecydował się spróbować swoich sił jako kreatywny grafik komputerowy, a zwłaszcza ilustrator. Nawiązał współpracę z ogólnopolskim miesięcznikiem psychologicznym „Charaktery”, angielskim magazynem polonijnym „Puls Polski” oraz lokalnym tygodnikiem „Moja Gazeta", dla którego tworzył komiksy. Ma już pierwszą ilustrację książkową :-) Z powodzeniem realizuje również projekty graficzne na odzież oraz inne prace z branży reklamowej.
Więcej o artyście: Tutaj

Pogoda ducha, "Charaktery"

Tata na 40 s, "Charaktery"

Projekt na odzież patriotyczną, Husaria

Gdy córeczka w wózeczku słodko spała... 

Widok na "kaczą wyspę"

Widok na polanę

Kilka fotek z wystawy:Komiks w tygodniku "Moja Gazeta"


Wystawa mieści się w holu Pałacu Książęcego przed wejściem do Oddziału dla Dorosłych. Ponad 60 prac graficznych Marcina Muszalskiego można oglądać do końca grudnia. Zapraszamy do odwiedzania :-)

(Grafika Ukradziony spokój u góry postu wykonana została dla magazynu psychologicznego "Charaktery")

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz