poniedziałek, 2 listopada 2015

Łóżko Janusza Leona Wiśniewskiego w DKK dla dorosłych

22 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy zbiór  siedmiu opowiadań z książki Łóżko Janusza Leona Wiśniewskiego – polskiego psychologa, filozofa, chemika i fizyka, autora wielu poczytnych książek.
Opowiadania napisane ze smakiem, każde mówiące o cieple, pożądaniu, cierpieniu, tęsknocie, a przede wszystkim o miłości, która jest spoiwem wszystkich tekstów. Pierwsze tytułowe Łóżko , przedstawia nam Annę zakopaną w błękitno – białej pościeli wspominającą pobyt na Seszelach, gdzie starała się zapomnieć o swojej starej miłości, a znalazła nową - przystojnego Łukasza. Kolejne z nich to Ranking miłości, napisane w formie listu doktorantki do wykładowcy, z którym wdała się w romans. W tym krótkim tekście młoda kobieta darzy miłością swojego przystojnego profesora, do momentu, gdy spotyka go w dwuznacznej sytuacji ze swoją sekretarką. Postanawia się zemścić i również go zdradza z jego ojcem. Reszta opowiadań jest bardzo zbliżona do siebie, możemy znaleźć w nich cząstkę samych siebie i życia innych.
Książka przyjęta została przez czytelniczki bardzo dobrze. Przyznały, że same czytały ją w łóżku, pod puchową kołdrą. Janusz Leon Wiśniewski spełnił oczekiwania Pań, które były zachwycone. Każde opowiadanie wniosło całkowicie inne odczucie, ale każde związane z miłością i pożądaniem.

                                                                                                              Karolina Skowrońska 
         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz