piątek, 16 grudnia 2016

Seminarium Powiatowe

     W ostatni piątek, 9 grudnia gościliśmy u siebie dyrektorów, kierowników i bibliotekarzy z powiatu żagańskiego na Seminarium Powiatowym zorganizowanym przez Dział Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze. Gości z powiatu i Zielonej Góry przywitał Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Oświaty Urzędu Miasta Żagań Zbigniew Białkowski, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Żaganiu Michał Cisek oraz Magdalena Śliwak, Dyrektor naszej Biblioteki. Głos zabrał również obecny na seminarium Dyrektor WiMBP w Zielonej Górze Andrzej Buck. Nasza koleżanka, Karolina Skowrońska przygotowała krótki film o działaniach kulturalnych, edukacyjnych i rozrywkowych podejmowanych przez nas w roku ubiegłym, bowiem ten jeszcze się nie skończył.
     Kierownik DBAiM WiMBP dr Dawid Kotlarek omówił wskaźniki placówek w regionie na tle ogólnych wyników z całego województwa lubuskiego. Wojewódzki projekt „Tutlandia. Bawimy się w bibliotece" omówiła pani Monika Simonjetz. Kierownik Oddziału dla Dzieci WiMBP w Zielonej Górze, kustosz Marzena Wańtuch pokazała jak w prosty sposób można korzystać z literatury dziecięcej tak, by nie szukać literatury do zajęć tylko organizować zajęcia w oparciu o książki dla maluchów.
     Dyrektor WiMBP złożył też na ręce pani Jolanty Wawrzyniak, dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie, gratulacje za zajęcie II miejsca w województwie w rankingu bibliotek. 
     Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu, po którym oprowadził nas dyrektor Marek Łazarz. Skupił się przede wszystkim na zagadnieniu słynnej Wielkiej Ucieczki i w przystępnych słowach wyjaśnił nam jej przyczyny, przygotowania, przebieg i skutki.
     Po zwiedzeniu pomieszczeń w baraku zebraliśmy się przy ognisku. Mimo, że pogoda była paskudna, ognisko pięknie się paliło, a kiełbaski smakowały wybornie.  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz