czwartek, 8 grudnia 2016

Wieczór Kolęd z zespołem Odeon ze Szprotawy


     Wszyscy już z niecierpliwością czekamy na te najpiękniejsze, najbardziej klimatyczne, nastrojowe i rodzinne święta. Święta Bożego Narodzenia. U nas też już są stroiki i choinki, Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedził Mikołaj z prezentami. A w Oddziale dla Dorosłych już nawet kolędowaliśmy do melodii granych przez zespół instrumentalny ODEON ze Szprotawskiego Domu Kultury. Zespół w składzie: Joanna Jeżewska - skrzypce, Anastasiya Bunzylo - skrzypce, Oliwia Rudek - flet i wokal, Kamila Wiśniewska - klarnet i wokal i Justyna Demiańczuk - flet, przy akompaniamencie Pana Włodzimierza Czernisza, wykonał kolędy znane wszystkim Polakom, w tym też kolędy amerykańskie i angielskie. Oliwia i Kamila prócz kolęd zaśpiewały też piosenki bardziej sylwestrowe niż związane z Bożym Narodzeniem. Ale bardzo nam się podobały.
     Kiedy po ostatnim utworze Pan Włodzimierz podziękował za wysłuchanie i za oklaski, na chwilę zapadła taka cisza, że nikt nawet nie drgnął. Nie, nie. Tak piękny koncert nie mógł się tak szybko skończyć. Bis musiał być. I to nie jedna, a kilka kolęd. Zachwycił nas bowiem zespół jako całość i zachwyciły wokalistki.
    Pan Włodzimierz Czernisz natomiast… właściwie niczym nas nie zaskoczył 😉 Jest kierownikiem artystycznym kilku zespołów ludowych i instrumentalnych, a także żagańskiego zespołu POD RÓŻĄ, pracuje z różnymi grupami wiekowymi i ma wiele osiągnięć na festiwalach i przeglądach. Wciąż młody duchem i jak zawsze perfekcyjny. Pod kierownictwem Pana Włodzimierza nie mogło być inaczej, musiało być pięknie. Gratulujemy i dziękujemy 😊
    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten piękny wieczór, Panu Włodzimierzowi Czerniszowi i zespołowi ODEON. I dziękujemy też Szprotawskiemu Domowi Kultury za współpracę. Życzymy wszystkim Świąt Bożego Narodzenia w zdrowiu i miłości, a w Nowym 2017 Roku właśnie dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. 
Do Siego Roku 😊

     Wieczorowi Kolęd towarzyszyła szopka wykonana w drewnie przez żagańskiego artystę Jerzego Kupczyka (zdjęcie u góry), choinka natomiast ubrana jest w ozdoby wykonane przez Panie uczestniczące w warsztatach szydełkowych.


 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz