poniedziałek, 12 lutego 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 - spotkanie z sierżantem sztabowym KPP w Żaganiu Moniką Brodą

     Dzień Bezpiecznego Internetu w 2018 roku obchodzony był 6 lutego. Hasło obchodów DBI brzmi Tworzymy kulturę szacunku w sieci. Bez względu na hasło jednak, wszystkie organizowane  w związku z tym akcje, kampanie, pogadanki, spotkania, lekcje i apele  dotyczą problemu dla nas w sieci najważniejszego – bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa użytkowników Internetu, ich danych i prywatności bez względu na ich wiek. W tej ogromnej, globalnej sieci o bezpieczeństwo bowiem musimy dbać wszyscy, nie tylko dzieci i młodzież. Dorośli również.       Ale od czegoś trzeba zacząć. Najlepiej od szacunku, od szanowania prywatności nie tylko własnej, ale i cudzej. Prywatności naszej, naszych bliskich, znajomych, koleżanek i nieznajomych. Poznając zasady rozsądnego korzystania z Internetu i przestrzegając ich dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych nie tylko w sieci, ale i w realu.
     Biblioteka od lat uczestniczy w kampaniach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. W tym roku, 9 lutego, z uczniami klas gimnazjalnych o problemach związanych z zachowaniem w Internecie rozmawiała pani Monika Broda, sierżant sztabowy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. W spotkaniu uczestniczyła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 7.
     Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji, pani Monice Brodzie oraz Szkołom za przyjęcie naszego zaproszenia do współpracy.


O bezpieczeństwie - nigdy dosyć!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz