poniedziałek, 10 lutego 2014

I tydzień Koziołkowych fanaberii na ferie za nami

            Dla żagańskich dzieci na czas ferii, Biblioteka przygotowała mnóstwo niespodzianek. Przez całe dwa tygodnie podczas spotkań będzie się działo, oj działo! Towarzyszem zabaw będzie niesforny, ale przesympatyczny Koziołek Matołek, a uczestnicy ferii odnajdą go w literaturze oraz na płycie CD. 
Pierwszym gościem Koziołkowych fanaberii była policjantka Monika Broda z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Pani Monika zwróciła szczególną uwagę na czujność dzieci wobec osób nieznajomych oraz o zachowaniu bezpieczeństwa w stosunku do siebie i innych. W trakcie spotkania padało wiele pytań, nie tylko o sferę zawodową ale i o życie prywatne (ile ma pani dzieci?J). W trakcie zajęć manualnych z wykorzystaniem prasy, bibuły, taśmy klejącej, uczestnicy wykonali postać Koziołka Matołka. Sympatyczny koziołek towarzyszył dzieciom podczas spacerów, a w Bibliotece stanął na honorowym miejscu, gdzie wzbudzał ogromne zainteresowanie wśród małych i dużych czytelników. Ponieważ pogoda była łaskawa odbyły się spacery, dokarmianie ptactwa oraz zawody sportowe o laur Koziołka Matołka. W myśl zasady śpiewać każdy może... nie zabrakło Karaoke. Każde z dzieci wykazało się talentem wokalnym. Za sprawą iluzjonisty wszystkie dzieci przez moment znalazły się w świecie iluzji i magii. To jeszcze nie koniec atrakcji. W czwartek odbyła się wycieczka do Kręgielni znajdującej się przy Kompleksie Arena Żagań. Wszystkie dzieci były pod wrażeniem torów. Tu również odbyły się zawody sportowe w rzucie kulą do kręgli. Tydzień zakończyła Gra miejska, w której gracze wędrując po żagańskich instytucjach odnajdywali ukryte do wykonania zadania. Zawitali do Urzędu Miasta, do siedziby Gazety Lokalnej, gdzie czekały na graczy słodycze, do Kościoła WNMP w Żaganiu. W tej zabawie widać było zdrową rywalizację wśród dzieci choć każdy chciał być zwycięzcą.
Tak zakończył się pierwszy tydzień beztroskich zabaw, na nudę nikt nie narzekał. Nadchodzi kolejny tydzień, a z nim nowe atrakcje i fantastyczne zabawy. 

                    Alicja Ptasińska
(Fot. Paweł Pietrzyk, Centrum kultury)

(Fot. Paweł Pietrzyk, Centrum Kultury)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz