sobota, 1 marca 2014

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

     W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywają się pod hasłem


Razem tworzymy bezpieczny Internet 

      W naszej bibliotece z tej okazji zorganizowano jak zawsze dwa spotkania.  26 lutego z młodzieżą Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych spotkała się pani Sylwia Woroniec – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Następnego dnia, 27 lutego, również w Czytelni Ogólnej, z uczniami Gimnazjum Publicznego nr 1 i nr 2 zajęcia edukacyjne z przeprowadzili młodzi dziennikarze „Lokalnej Gazety Powiatu Żagańskiego” – Bartosz Kulej i Sebastian Chabiniak. Oba spotkania poparte były stosownymi prezentacjami multimedialnymi i dostosowane do wieku uczestników i dotyczyły oczywiście bezpiecznego korzystania z Internetu nie tylko względem siebie, ale i innych użytkowników Sieci. Pani Sylwia Woroniec swoje zajęcia poparła również kilkoma artykułami Kodeksu Cywilnego i Kodeksu Karnego związanymi z cyberprzemocą i uświadomiła młodzieży, jak wiele przestępstw jest dokonywanych w Internecie, jakich zachowań należy unikać, by nie wyrządzać krzywdy innym i sobie oraz jakie mogą być ewentualne skutki nieprzestrzegania nietykalności innych osób, łamania ich prawa do prywatności, własności i innych.
    Panowie Bartosz i Sebastian również przestrzegali przed niefrasobliwym zachowaniem w cyberprzestrzeni, mówili o poszanowaniu wizerunku swojego jak i swoich kolegów i innych ludzi, a wszystko popierali przykładami dostosowanymi do wieku słuchaczy.
      Mamy nadzieję, że przekazane młodym internautom informacje związane z bezpieczeństwem w Internecie przypomną się im we właściwym momencie. Oczywiście przed,  nie  po…
     
      Dziękujemy

Pani Sylwii Woroniec i Panom: Bartoszowi Kulej oraz Sebastianowi Chabiniakowi 
za wspieranie biblioteki w działalności na rzecz bezpieczeństwa młodych ludzi w Sieci. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz