środa, 5 marca 2014

Pamiętne lato Lesley Lokko w DKK


     Tematem dyskusji na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych 27.02.2014 r. była książka Lesley Lokko  Pamiętne lato.
     Bohaterkami powieści są trzy osoby pochodzące z różnych środowisk: Julia, która chce zostać adwokatem, Maddy z pochodzenia Amerykanka, która marzy o karierze aktorskiej, oraz Nielli, ciemnoskóra Somalijka, która ucieka przed wojną, jej konsekwencjami i zaaranżowanym małżeństwem z najmłodszym z braci. W powieści śledzimy dzieje bohaterek na przestrzeni kilkunastu lat, obserwujemy jak dojrzewają,  zmieniają swój sposób bycia, aż do momentu związania swych losów z braćmi Keelerami. Stają się uczestnikami i obserwatorami dziwnych i tajemniczych stosunków rodzinnych owianych ścisłą tajemnicą do których muszą się dostosować, aby nie zburzyć skrzętnie budowanego wizerunku rodziny mężów. Dziewczyny czują się niepewnie w tej rodzinie, borykają się także ze swoimi problemami osobistymi.
     Wszystkie Panie zgodnie stwierdziły, że to warta przeczytania, wciągająca powieść psychologiczna z niesamowicie głęboką historią o więzach rodzinnych, przywiązaniu, miłości i wybaczaniu. Chętnie przeczytają inne książki Lesley Lokko. 
                                                                                                                           Elżbieta Buganik


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz