piątek, 21 marca 2014

Spotkanie z poezją i piosenką Bronisławy Kuczko

    
    21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO. Z tej okazji u nas 20 marca odbyło się spotkanie z Bronisławą Kuczko z Lubanic. Z całą przyjemnością mogłyśmy promować twórczość literacką i artystyczną pani Bronisławy, emerytowanej bibliotekarki. Pani Kuczko najpierw pisała wiersze do szuflady, ale w końcu wyjęła je na światło dzienne i zadebiutowała w roku 2001 na łamach „Kroniki Ziemi Żarskiej”. Wydała jeden tomik poezji Nie mam czasu. Jak sama przyznaje potrafi nie pisać ich przez nawet parę miesięcy. Znacznie łatwiej przychodzi jej pisanie piosenek dla zespołu Czerwona Jarzębina do którego również należy. Muzykę do tekstów pisze pan Henryk Romanowski.         
   
   Zespół Czerwona Jarzębina skupia w swoich szeregach panie z Koła Gospodyń Wiejskich i panów z Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkie są honorowymi członkami OSP w Lubanicach, reprezentują ją podczas świąt i imprez okolicznościowych i innych uroczystości. Wtedy występują w mundurach. Dla tekstów pani Bronisławy nie ma lepszej reklamy jak śpiewanie ich przez  tak aktywnie działający zespół jak Czerwona Jarzębina.
     Wieczór upłynął nam miło wśród poezji i piosenek pani Bronisławy. Podczas spotkania wiersze czytały nasze koleżanki: Karolina i Wiktoria, panie z zespołu oraz sama autorka. Śpiewał oczywiście zespół Czerwona Jarzębina do akompaniamentu pana Henryka Romanowskiego. Wszystkim się podobało, wszyscy byli bardzo zadowoleni. I o to właśnie chodzi. O zadowolenie :-) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz