środa, 18 maja 2016

Poszukiwanie - Odnajdywanie. Malarstwo Alicji Wolskiej12 maja 2016 r. odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Alicji Wolskiej Poszukiwanie – Odnajdywanie.
Alicja Wolska w Żaganiu mieszka od roku 1986, z wykształcenia i zawodu jest finansistą bankowcem. Od roku 2012 z zamiłowaniem oddaje się sztuce malarskiej. Ukończyła studia artystyczne na Uniwersytecie Zielonogórskim. Arkana sztuki malowania poznaje też na innych zajęciach warsztatowych i plenerach, w których chętnie uczestniczy.
Stosuje różne techniki: olej, akwarela, batik, pastel,  akryl, malowanie jedwabiu.  Tematyka, to głównie przyroda i abstrakcja, ujmowane często surrealistycznie. Uczestniczka wielu sympozjów międzynarodowych, wystaw indywidualnych i zbiorowych.
        Wystawa Poszukiwanie – Odnajdywanie stanowi zbiór prac powstałych jako efekt zobrazowania doznań i emocji dotyczących najczęściej wydarzeń współczesnych, jak i nastrojów wydobytych z przeszłości. Autorka stosuje abstrakcyjny sposób wyrażania siebie z zastosowaniem różnych mediów. Na tkaninie jedwabnej stosuje też japońską technikę malowania poprzez składanie materiału - shibori.

Wystawy indywidualne:
2012 Zielona Góra
2013 Żagań, Teltow (Niemcy)
2014 Żagań, Iłowa
2015 Siedlec

Wystawy Zbiorowe:
2012 Zielona Góra, Żary, Leszno
2013 Iłowa, Peitz (Niemcy), Leszno, Żary, Żagań
2014 Babimost
2015 Mtskheta (Gruzja), Tbilisi (Gruzja), Siedlec, Batumi  
        (Gruzja), Zbąszynek, Żagań
2016 Komorniki

      Wernisaż wzbogacił występ grupy warsztatowej pod kierownictwem Rafała Chrebeli Rasowe Rytmy. Na wystawie prezentowane są 34 obrazy malowane na płótnie, papierze, płycie i jedwabiu różnymi technikami: akryl, akwarela, olej i shibori. Można je oglądać do końca maja w Czytelni Ogólnej. Zapraszamy :-)

 (Foto: Jan Mazur)

Akryl na płycie


 Technika mieszana na płótnie


Shibori na jedwabiu


                                                                                      Technika mieszana na płótnie

Technika mieszana na papierze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz