wtorek, 10 maja 2016

Życie Pi Yanna Martela w DKK dla dorosłych

                                 28 kwietnia 2016r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tematem dyskusji była książka Życie Pi Yanna Martela. Filozof, podróżnik i pisarz, syn kanadyjskich dyplomatów, poprzez swoją powieść dociera do czytelnika w każdy możliwy sposób.
Niesamowicie wciągająca książka,  urzekła nas wszystkie. Każda odebrała ją na swój sposób i wszystkie byłyśmy nią zachwycone. Cześć pań przyznała się do płaczu podczas czytania, a część z uśmiechem na ustach wspominała młodego Pi.  Dyskusja trwała niesamowicie długo, za każdym razem dochodziłyśmy do coraz ciekawszych wniosków.                                                                        
Niesamowicie wciągająca książka, mówiąca o przetrwaniu, wierze w Boga, a przede wszystkim w samego siebie. Autor wprowadza czytelnika w wielobarwny świat Indii, czytając możemy poczuć zapach roślin, usłyszeć śpiew ptaków, czy ryk tygrysa. Pi Patel 16 – letni chłopiec, wychowuje się w ZOO, gdzie poznaje świat zwierząt, porównując je do życia ludzkiego. W czasach kryzysu rodzice niestety postanawiają sprzedać swój dobytek, a część zwierząt wędruje do Cyrku. Wyruszają w podróż statkiem do Nowego Świata, niestety podczas sztormu, Pi traci całą swoją rodzinę, a sam ratuje się wsiadając do niewielkiej łajby. Wśród zwierząt, które udaje mu się uratować jest Richard Parker, tygrys bengalski, z którym idzie mu spędzić 227 dni. Losy tej dwójki opisane są w sposób tak niesamowity i wciągający, że wręcz nie dający o sobie zapomnieć. 
Powieść z wszech miar urzekająca. Do każdego przemawia inaczej i pokazuje jak można patrzeć na wiarę i uwierzyć w swoją siłę. Kluczem do całkowitego zrozumienia powieści są jej ostatnie fragmenty, które należy uznać za doskonały majstersztyk. 
                                                                                   Karolina SkowrońskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz