wtorek, 17 maja 2016

Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską   W poniedziałek, 9 maja, spotkaniem autorskim z Agnieszką Lingas-Łoniewską rozpoczęliśmy Tydzień Bibliotek. Biblioteka w swoich zbiorach posiada wszystkie wydane do tej pory książki autorki. Cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelniczek domagających się wciąż nowych pozycji. Co w nich jest takiego, ze są tak chętnie czytane? Odpowiedź przyniosło nam spotkanie z pisarką. 

   Agnieszka Lingas-Łoniewska chętnie i otwarcie opowiedziała o swojej pracy twórczej, którą zaczęła od publikacji zamieszczanych w Internecie, co zmotywowało i zachęciło ja do dalszego pisania. Dała się poznać jako osoba ciepła, życzliwa i bardzo bezpośrednia, czym wzbudziła ogromną sympatię czytelniczek. Przyznała, ze jest bardzo zorganizowana i praktyczna, a kilka lat temu porzuciła pracę w korporacji. Że decyzja była jak najbardziej słuszna, zgodzą się ze mną chyba wszystkie czytelniczki. Z dużym poczuciem humoru opowiadała o swoim życiu prywatnym i zawodowym, historie powstawania poszczególnych powieści, które wzbudzają w czytających wielkie emocje, są nieprzewidywalne i zawsze zaskakują innym zakończeniem – nie zawsze zgodnym z naszymi przewidywaniami. Pozwalają nam zapomnieć o codzienności i trudach dnia powszedniego, dostarczają wiele niezapomnianych wrażeń, przenosząc nas w czasy młodości, pierwszych miłości i rozczarowań. Opowiedziała także o swojej najnowszej książce, Piętno Midasa, której napisanie było dla niej dużym wyzwaniem, a która ukaże się na półkach księgarskich już w czerwcu. 

     Autorka zdradziła, że w tym roku zostanie też wydana książka napisana wspólnie z innym autorem, o tematyce obyczajowo-kryminalnej, ale jak sama twierdzi, ma to być dla nas, czytelników, niespodzianką. Uważam, ze i ta pozycja spodoba się nawet najbardziej wymagającym czytelniczkom. 
     Autorka zdradziła, że w tym roku zostanie też wydana książka napisana wspólnie z innym autorem, o tematyce obyczajowo-kryminalnej, ale jak sama twierdzi, ma to być dla nas, czytelników, niespodzianką. Uważam, że i ta pozycja spodoba się nawet najbardziej wymagającym czytelniczkom.
     Pani Agnieszka, jak sama przyznała, najbardziej dumna jest z prowadzenia strony internetowej Czytamy Polskich Autorów, której głównym założeniem jest propagowanie i rekomendowanie polskiej prozy współczesnej.
     Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a czytelniczki miały okazję kupić książkę z pamiątkowym wpisem autorki.
     Na koniec, Pani Agnieszka wraz z mężem zwiedziła nasz piękny Pałac Książęcy.
   Czekamy na nowe książki, a tymczasem zapraszamy do czytania tych, które już mamy.
                                                                                                 Elżbieta Buganik
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz