środa, 6 grudnia 2017

Akwarelowo - wernisaż wystawy obrazów Alicji Wolskiej

     Akwarelowo – taki tytuł nosi wystawa pani Alicji Wolskiej, której wernisaż odbył się 23.11.2017 r. Prezentowane akwarele z lat 2016 i 2017 są kontynuacją poszukiwań twórczych, których celem jest zobrazowanie doznań i emocji inspirowanych podróżami, jak również doświadczeniami z przeszłości. Pani Alicja lubi podróże. Bierze też udział w plenerach, sympozjach i warsztatach m. in. w Gruzji.

Dwie prawdy, akwarela na papierze, 2016

     Alicja Wolska mieszka w Żaganiu, jest absolwentką studiów ekonomicznych (ekonometria) na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów artystycznych (malarstwo) na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wiele lat pracy poświęciła finansom i zarządzaniu. Malarstwem zajmuje się od roku 2012 i poświęca tej sztuce dużo czasu. Wykorzystuje różnorodne techniki: akryl, pastel akwarela, olej, batik. Fascynuje się głównie przyrodą i formami abstrakcyjnymi. Swoje prace wystawiała indywidualnie i jako uczestniczka wystaw zbiorowych.


Lublin, akwarela na papierze, 2016

     Dobrze jest poznać artystę bliżej, więc przybyli na wernisaż mieszkańcy, artyści profesjonalni i amatorzy sztuki z Grupy Artystycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku słuchali jak pani Alicja opowiadała o swoich początkach, stosowanych technikach, wrażeniach i doświadczeniu zdobywanym podczas warsztatów i plenerów. Głos zabierali również obecni nasi doświadczeni artyści plastycy.
    

Na brzegu, akwarela na papierze, 2016


Wystawy indywidualne:
2012 Zielona Góra
2013 Teltow (Niemcy) , Żagań
2014 Żagań, Iłowa
2015 Siedlec
2016 Żagań

Wystawy zbiorowe:
2012 Zielona Góra , Żary, Leszno
2013 Iłowa, Peitz (Niemcy), Leszno, Żary, Żagań
2014 Babimost
2015 Mtskheta (Gruzja), Tbilisi (Gruzja), Siedlec, Batumi (Gruzja), Zbąszynek, Żagań
2016 Komorniki, Mtskheta (Gruzja), Tbilisi (Gruzja), Siedlec, Lublin, Gorzyca

2017 Siedlec, Ińsko, Stargard, Bernau (Niemcy)


     Imprezę wzbogacił występ muzyczny Grupy Muzykoterapeutycznej Dźwięki Natury ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu. Uczniowie, pod kierunkiem pani Anny Szczepaniak (znanej nam z zespołu Con Anima Musica) przygotowali muzykę, która bardzo współgrała z twórczością Alicji Wolskiej zafascynowanej właśnie przyrodą. Na ciekawych instrumentach perkusyjnych, raczej niespotykanych, zagrali, wyklaskali i wypstrykali palcami utwory, które chlapały deszczem, przeniosły nas na stepy i inne wyobrażone przez uczestników spotkania miejsca. Super wrażenia ze słuchania takiej muzyki i wielkie gratulacje dla wykonawców i dla pani Ani. Wszystkim bardzo się podobało. Kto tego nie słyszał może tylko żałować 😀
     Dziękujemy bardzo pani Alicji za udostępnienie obrazów, uczniom za super muzykę, panu Jankowi Mazurowi za zdjęcia, a uczestnikom spotkania za tak liczne przybycie.
Obrazy można oglądać w Czytelni Ogólnej godzinach pracy Biblioteki tylko do końca grudnia – no może uda się dłużej… Zapraszamy 😀

Więcej o Alicji Wolskiej, twórczości i wystawach w Bibliotece:  TUTAJ

(W poście wykorzystano zdjęcia autorstwa Jana Mazura)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz