wtorek, 16 grudnia 2014

Koncert adwentowy Rorate Caeli w wykonaniu zespołu kameralnego Con Anima Musica

     12 grudnia w Holu Turkusowym Pałacu Książęcego odbył się piękny koncert adwentowy Rorate Caeli. Organizatorami była Biblioteka oraz Pałac Książęcy spółka miejska.  
     Dla mieszkańców Żagania przez prawie godzinę śpiewał zespół kameralny Con Anima Musica. Założony w roku 2013, ale już dobrze znany mieszkańcom miasta i okolic. Do zespołu należą pasjonaci muzyki wokalnej wielogłosowej. Najczęściej wykonują muzykę dawną, szczególne zaś upodobanie mają do utworów renesansowych i barokowych, ale nie tylko. W repertuarze mają również znane szlagiery muzyki rozrywkowej. Bardzo zależy im na ciekawych aranżacjach ukazujących bogactwo harmonii głosów w brzmieniu a'capella. Starają się jednak śpiewać również z towarzyszeniem instrumentów.
    Tego wieczoru zapewnili nam wiele wrażeń muzycznych, artystycznych, a to, co mogłoby być dla nas niejasne, pięknie wyjaśniła zaprzyjaźniona z zespołem pani Wioletta Stachura, która przyjęła na siebie rolę konferansjerki. Zgrabnie wprowadzała obecnych w poszczególne punkty programu dawkując przy tym kroplę wiedzy, która przygotowywała publiczność do odbioru danego utworu. A śpiewali nie tylko po polsku, ale i w języku francuskim i łacińskim.
     Całość wrażeń artystycznych i estetycznych podkreślał również brak oświetlenia sztucznego. Tylko nad zespołem utworzono łunę światła, widownia natomiast skrywała się w mroku lekko rozpraszanym przez blask pływających w szklanych naczyniach świeczek. 
     Było bardzo nastrojowo, bardzo artystycznie i bardzo sympatycznie. Na koniec swojego występu artyści przyjęli podziękowania, kwiaty i gratulacje. Bukiet dla zespołu przysłał również Burmistrz Miasta Daniel Marchewka. Wszystko zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Hol Turkusowy przed koncertem
Tuż przed koncertem


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz