środa, 3 grudnia 2014

Promocja tomików poezji: Wiesławy Siekierki Nadać imiona nocom i Mariusza Siekierki Zapalić wygasłe gwiazdy


   27 listopada 2014 roku Czytelnia Ogólna MBP rozbrzmiewała nie tylko poezją, ale i muzyką. W tym dniu promowane były dwa tomiki poezji żagańskich twórców:  Nadać imiona nocom Wiesławy Siekierki i Zapalić wygasłe gwiazdy Mariusza Siekierki.  

  Wiesława Siekierka – zaprzyjaźniona z Biblioteką, znana w Żaganiu poetka i działaczka społeczna, nominowana do zaszczytnego tytułu Żaganianina Roku 2013, promowała swój tomik poezji Nadać imiona nocom. Urodzona na Grodzieńszczyźnie, farmaceutka, absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu. Debiutowała w antologii Gorzki oddech (2004). Pani Wiesia w latach poprzednich wydała już trzy tomiki: Tęcza naszej nocy (2007), Szukajmy światła (2010), Jesiennie w moim ogrodzie (2010). Publikowała też w antologiach i almanachach oraz w Lubuskim Piśmie Literacko - Kulturalnym  „Pro Libris” (Zielona Góra, 2008) i „Wędrujemy” (Sulechów, 2007, 2008, 2010). Jest członkiem Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów w Zielonej Górze i Żarsko - Żagańskiego Klubu Literackiego przy ZLP Oddział w Zielonej Górze. Nagrodzona I miejscem w dziale poezji w konkursie „Wspomnienia z zesłania” w roku 2009 w Iłowej, I miejscem w Turnieju Jednego Wiersza pod hasłem "Polska - moja miłość" w Zielonej Górze w roku 2010.

    Dla syna pani Wiesławy, Mariusza Siekierki, promowany tomik stanowi debiut literacki w zakresie wydania publikacji indywidualnej. Urodzony w 1969 roku w Żaganiu, z wykształcenia biotechnolog. Pracował jako asystent na Wydziale Farmacji Akademii Medycznej we Wrocławiu i jako nauczyciel biologii. Swoje Myśli publikował już wcześniej: w tomie poezji matki, Wiesławy Siekierki Jesiennie w moim ogrodzie (2010), Szukajmy światła (2010), w Almanachach Literackich Jezu ufam Tobie (2011), Bóg się rodzi (2013, wydanie św. Macieja Apostoła, Tarnowskie Góry).
             
   Wiersze poetów: Wiesławy Siekierki i Mariusza Siekierki, recytowała młodzież Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych. Pod kierunkiem nauczycielki Tatiany Czepurnych-Hamrol uczniowie przygotowali piękny montaż słowno - muzyczny. Oprawę muzyczną zapewnili również uczestnicy imprezy oraz zespół Żagańska Lutnia. Były kwiaty, wyrazy uznania dla Pani Wiesi i Pana Mariusza, gratulacje i jak zawsze słodki poczęstunek. Dwie godziny upłynęły szybko w miłej, radosnej atmosferze przepełnionej sztuką. Poezją i muzyką.
     Nam, organizatorom imprezy, też się coś z tych przyjemności dostało. Bardzo miło było nam usłyszeć na koniec od jednego z uczestników wieczoru, że mamy tu dużo pozytywnej energii. O! krótko i zwięźle. Ale to bardzo istotne spostrzeżenie, za które bardzo dziękujemy.    

Rodzina w komplecie (Foto: Halina Borowiec)


(Autorką zdjęcia u góry postu jest Halina Borowiec)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz