środa, 17 grudnia 2014

Wystawa na choince

     Już drugi rok w każdy poniedziałek spotykają się w Oddziale dla Dorosłych panie, które dziergają na szydełku. Trudno to nazwać warsztatami, gdyż uczą się od siebie nawzajem, podpatrują w czasopismach, wyszukują inspiracji w Internecie. Ponadto umilają sobie czas tym, ze czasem któraś przeczyta swój wygrzebany z szuflady wiersz, opowie coś wesołego, zaśpiewa. Czasem podyskutują o obejrzanym filmie czy poruszą jakiś ciekawy temat.
   Biblioteka zapewnia kawę, herbatkę i ciasteczko ale panie często same przynoszą swoje domowe wypieki, częstują się nawzajem i nas też :-) Były nawet torciki urodzinowe.
    To miłe, że podoba się im u nas, że chcą przychodzić do nas i tutaj spędzać czas przy szydełkowaniu. Biblioteka jakoby stała się dla naszych Pań trzecim miejscem i miejscem spotkań. I wcale nie muszą wychodzić od nas obładowane książkami. Dzisiaj biblioteki są dla wszystkich, a tych, którzy korzystają z ich usług coraz częściej określa się mianem Użytkownik, a nawet, choć znacznie rzadziej, Klient, nie tylko Czytelnik.
     Tuż po wakacjach panie robiły na szydełku kołnierzyki, a już od października pracowały nad ozdobami choinkowymi. Nic więc dziwnego, że wystawa tych prac mieści się właśnie na choince. Wykonane szydełkiem ozdoby można podziwiać w Czytelni Głównej w Oddziale dla Dorosłych.


2 komentarze:

  1. Bardzo ładnie ubrana choinka pięknymi ozdobami szydełkowymi, brawo oby więcej takich ........

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękujemy bardzo :-) Panie cały czas pracują...

    OdpowiedzUsuń