piątek, 13 lutego 2015

Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 - spotkanie z podinsp. KPP Sylwią Woroniec

    Dzisiaj w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2015 z młodzieżą z Zespołu Szkół Tekstylno-Handlowych spotkała się pani Sylwia Woroniec - oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.                
     Uczniowie dowiedzieli się na czym polega cyberprzemoc, jakie mogą być skutki jej stosowania i jak jej zapobiegać lub bronić się przed nią. Pani Sylwia Woroniec przedstawiła w skrócie artykuły Kodeksu Karnego stosowane w przypadkach cyberprzemocy i tym samym przestrzegała młodych internautów przed prawnymi skutkami niefrasobliwych lub wręcz bezmyślnych zachowań w Sieci w stosunku do innych osób. Poruszyła również problem zamieszczania nadmiernej ilości informacji na swój temat, publikowania opinii czy zamieszczania zdjęć, których w przyszłości możemy się wstydzić. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również w jakich sytuacjach i gdzie mogą szukać pomocy, a także jakie kary grożą tym, którzy się jej dopuścili. A przede wszystkim dowiedzieli się jakie zachowania w Sieci są wykroczeniem lub przestępstwem.
   Młodzież komentowała, ale przede wszystkim słuchała z uwagą. Są już dorośli... Z pewnością zapamiętają, przed czym przestrzegała pani podinsp. Sylwia Woroniec i będą ostrożni.
     Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za współpracę i wspieranie nas w działaniach na rzecz bezpieczeństwa młodych ludzi w Internecie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz