czwartek, 5 lutego 2015

Wernisaż wystawy ekslibrisów i wystawy obrazów haftowanych

    30 stycznia Czytelnia Ogólna wypełniła się gośćmi, którzy przyszli na wernisaże wystaw. Zebranych przywitała Pani Dyrektor Magdalena Śliwak, a następnie głos zabrał kurator wystawy ekslibrisów Gustaw Lis. Żagański artysta i  społecznik w zakresie działalności wystawowej przybliżył nam postać i przedstawił dorobek artystyczny Kariny Kopczyńskiej-Janiszewskiej, której ekslibrisy można podziwiać Galerii Ekslibrisu w holu Pałacu Książęcego do końca lutego.
     Po wystąpieniu pana Gustawa uwaga wszystkich skierowana została na Bożenę Brejdak.  Pani Bożena jest artystką nietypową, sama bowiem nie maluje, ale za to z powodzeniem "kopiuje" obrazy wielkich mistrzów malarstwa. Kopie też są nietypowe, bo skrupulatnie wyszyte haftem krzyżykowym. Pani Bożena nie kryjąc emocji, opowiedziała skąd czerpie wzory, jak je nanosi na specjalne płótno oraz ile radości sprawia jej haftowanie. Wskazywała na poszczególne obrazy, a wszyscy kierowali swój wzrok na nie i podziwiali. Po części oficjalnej, otoczona została przez uczestników, którzy dopytywali o szczegóły. 
   Całą imprezę dodatkowo udekorował swoim koncertem zespół Żagańska Lutnia, za który to koncert muzykom serdecznie dziękujemy :-)
Fragmenty obu wystaw i informacje o autorkach pięknych prac zamieszczone zostały w poprzednich postach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz