piątek, 10 kwietnia 2015

Maria Danuta Klar - wystawa malarstwa

    W Oddziale dla Dorosłych, w ramach działań Biblioteki na rzecz promocji twórczości lokalnej pod hasłem Artystyczny Pejzaż Żagania do końca miesiąca trwa wystawa malarstwa Marii Danuty Klar

     Artystka plastyk, instruktor Grupy Artystycznej przy Uniwersytecie Trzeciego wieku w Żaganiu - Grażyna Kulej-Zwiernik o Autorce obrazów pisze tak:

     Maria Danuta Klar swoje dorosłe życie związała z Żaganiem, gdzie mieszka od 47 lat. Obecnie jest szczęśliwą emerytką, która spełnia swoje marzenia. Danusia jest osobą twórczą - dawniej wykonywała zawód krawcowej, obecnie haftuje, szydełkuje, robi na drutach i maluje. Od czterech lat uczestniczy w zajęciach Grupy Artystycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tutaj poznała wiele technik plastycznych, ale najbardziej do serca przypadło jej malowanie. Lubi tworzyć w zaciszu domowym, maluje na papierze farbami wodnymi. W swojej twórczości kieruje się dużą wrażliwością na barwę i formę i pewnie dlatego najczęściej tematem jej prac są kwiaty oraz pejzaże. Stworzyła również serię Ptaki. 
    Danusia Klar jest osobą skromną i cichą. O swoich pracach mówi: "są nieudolne... ale tworzenie ich sprawiło mi wielką przyjemność".
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z częścią tej wypowiedzi..., że są nieudolne. W twórczości amatorskiej najważniejsze jest samo TWORZENIE i jest zupełnie nie do przyjęcia porównywanie się z kimkolwiek. Każdy twórca prezentuje nam SWÓJ ŚWIAT w sposób sobie właściwy, używając WŁASNEJ PALETY BARW, operując narzędziem, w sposób dla siebie charakterystyczny opowiada nam WŁASNĄ HISTORIĘ SWOJEGO ŚWIATA. 
    Maria Danuta Klar prezentowała swoje prace na wystawach zbiorowych Grupy Artystycznej. Obecna ekspozycja jest pierwszą wystawą indywidualną Danusi.
                                                                                                                      Grażyna Kulej-Zwiernik

     Prawie 30 prac można oglądać w godzinach pracy Biblioteki.

Grupa Artystyczna UTW

Łyk kawy i herbatki po zainstalowaniu wystawy :-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz