piątek, 10 kwietnia 2015

Najtrudniejsza rola Barbary Brylskiej - DKK dla dorosłych
26.03.2015r. podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiałyśmy o książce Barbary Rybałtowskiej Barbara Brylska  w najtrudniejszej roli. Barbarę Brylską doskonale znamy z ekranu, jako aktorkę o nieprzeciętnej  urodzie i osobowości,  osadzaną w różnych rolach filmowych kręconych w Polsce i za granicą.
Wszystkie panie zgodnie uznały, że nie role filmowe, które przyniosły jej sławę i uznanie  były najważniejsze  w jej życiu, ale ta życiowa, z którą przyszło jej się zmierzyć. Nie ma bowiem nic bardziej tragicznego niż śmierć dziecka, tutaj ukochanej córki aktorki, Basi, która ginie w wypadku samochodowym w wieku 20 lat. Szok i niedowierzanie  spowodowało, że życie straciło dla niej sens. My, czytelnicy możemy sobie tylko wyobrazić, co przeżyła ta zrozpaczona kobieta w tej sytuacji. To właśnie dzieci i praca nadawały rytm jej egzystencji, która przecież nie była usłana tylko różami, miała w niej miejsce także  szara rzeczywistość dnia codziennego.
Próbowałyśmy odpowiedzieć na pytanie, czy  pieniądze i sława dają patent na szczęście? Czy gwiazdy filmowe tego formatu co Barbara Brylska czują się do końca szczęśliwe i spełnione w życiu osobistym i zawodowym? I, niestety, trudno jest o jednoznaczną odpowiedź. Książka natomiast, sama w sobie, jest jak każda dobrze napisana biografia, każdy znajdzie w niej coś osobistego: może wzloty i upadki, może przeżyte tragedie, czy coś ciekawego, pod warunkiem, że interesuje go postać bohatera. Napisana gładkim językiem, obfitująca w fotografie z życia aktorki. Przeczytać jak najbardziej warto.

                                                                                                                       Elżbieta Buganik 


          

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz