środa, 10 czerwca 2015

Marek Majewski - malarstwo   Marek Majewski, żaganianin, maluje, rzeźbi w korze i fotografuje. Pasją malowania i rękodzieła zaraził się w wieku 8 lat od swojego dziadka. Swoją pasję twórczą doskonali już przeszło 40 lat. Uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze, poznał również tajniki zawodu fotografa i zdał egzamin państwowy.
    Łącząc fotografię i malarstwo wystawił swoje prace w konkursie zorganizowanym przez Wojsko Polskie w roku 1989 i otrzymał wyróżnienie. Od kilku lat uczestniczy w Salonie Jesiennym organizowanym przez Żarski Dom Kultury. Przez ostatnie dwa lata prezentował swoje prace w Niemczech na wystawie ptaków egzotycznych, gdzie jego obrazy cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających.
    Od roku 2014 Marek Majewski jest słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestniczy w zajęciach sekcji plastycznej pod kierownictwem instruktorki, żagańskiej malarki, Pani Grażyny Kulej-Zwiernik. Stosując się do jej fachowych porad nadal doskonali swój warsztat artystyczny. Ostatnio zaczął malować z użyciem szpachelki, co daje ciekawe efekty wizualne.
     Przez lala pracy w wojsku nie zapomniał również o wyuczonym w młodości zawodzie. Należy do sekcji fotograficznej i swoją pasję do robienia zdjęć realizuje pod profesjonalnym kierunkiem Pani Alicji Zielonki.


(Fot. Jan Mazur)

(Fot. Jan Mazur)

(Fot. Jan Mazur)

(Fot. Jan Mazur)

(Fot. Jan Mazur)

(Fot. Jan Mazur)

(Fot. Jan Mazur)

(Fot. Jan Mazur)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz