poniedziałek, 22 czerwca 2015

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską   W piątek, 12 czerwca, na spotkanie z Dyskusyjnym Klubem Książki dla dorosłych oraz mieszkańcami Żagania przyjechała autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Barbara Kosmowska.   
   Pani Basia Kosmowska w naszym mieście jest już znana i mile widziana przez wszystkie grupy wiekowe, dobrze się u nas czuje i po krótkim powitaniu i przedstawieniu jej przez bibliotekarkę, przejęła mikrofon i zaczęła mówić. Bardzo ładnie mówić o sobie, o tym, co łączy ją ze społecznościami z małych miejscowości i sprawiła, że uczestnicy spotkania nie mieli problemów z zadawaniem pytań.
   A pytali o warsztat pracy, o to jak długo powstają książki, ile jest w nich wątków bibliograficznych, czy rodzina czyta pisane przez autorkę powieści, kto jest pierwszym recenzentem. Pani Basia natomiast chętnie odpowiadała. Mówiła o mężu, który bardzo zachęcał ją do pisania i stanowił dla niej wielkie oparcie, o córce, która kiedyś skrytykowała jej książkę, co nie było dla autorki miłe, ale z czasem okazało się, że te same uwagi miał recenzent z wydawnictwa. Bardzo ciepło mówiła o swoich bliskich, o tym jak wygląda współpraca z wydawnictwem, w jakim tempie powstawały niektóre powieści, o książkach, które były nagradzane w konkursach i w końcu o swoich bohaterkach.
   Barbara Kosmowska to pisarka, która "potrafi się sprzedać". Książki, które w danym momencie były dostępne zostały natychmiast wypożyczone. Mogłaby tak jeszcze długo mówić i byłaby chętnie słuchana, ale niestety, każde spotkanie musi się kiedyś skończyć. Pozostawiła nas w stanie zachwytu smakiem i uczucia mocnego niedosytu, bo porcja okazała się zbyt mała :-)


                     Na koniec było jeszcze zdjęcie grupowe:        


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz