poniedziałek, 22 czerwca 2015

Malarstwo Marka Majewskiego - wernisaż wystawy   Zgodnie z planem, 18.06.2015 r., odbył się w Czytelni Ogólnej wernisaż wystawy malarstwa Marka Majewskiego - żagańskiego twórcy pasjonującego się nie tylko malarstwem, ale także rzeźbą i fotografią. 
   Rolę moderatora przyjęła na siebie Grażyna Kulej-Zwiernik, żagańska artystka plastyczka, instruktorka Grupy Artystycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Pani Grażynka przedstawiła licznie przybyłym uczestnikom imprezy sylwetkę i biogram artystyczny swojego podopiecznego. Pan Marek był równie aktywny i w ciekawy sposób opowiedział o swoich pasjach. Sięgnął do początku swojej przygody z malarstwem, którą rozpoczął  jeszcze w dzieciństwie. Przez całe lata wciąż tworzył i udoskonalał swój dziś już bogaty i urozmaicony tematycznie warsztat malarski. Mówił o swojej obecnej twórczości zarówno w zakresie malowania jak i fotografowania. Odpowiadał na zadawane przez obecnych na spotkaniu pytania o warsztat, upodobania itd. 
   Lubimy takie imprezy, lubimy promować naszych lokalnych żagańskich twórców i lubimy urozmaicenia, tak więc i tym razem dodatkowym, bardzo miłym akcentem artystycznym wernisażu był występ znanego i lubianego zespołu Żagańska Lutnia.

Więcej informacji o Panu Marku Majewskim można przeczytać i obejrzeć kilka fotek obrazów w jednym z wcześniejszych postów.  Do oglądania obrazów na żywo zapraszam do końca sierpnia 2015 r. w godzinach pracy Biblioteki :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz