poniedziałek, 5 września 2016

Ekslibrisy dla Przyjaciół - Torill Elisabeth Larsen. Wystawa  
   W Galerii Ekslibrisu trwa wystawa indywidualna norweskiej artystki Torill Elisabeth Larsen Ekslibrisy dla Przyjaciół. Wszystkie udostępnione grafiki pochodzą ze zbiorów zielonogórzanina Rajmunda Aszkowskiego - twórcy i kolekcjonera ekslibrisów, wystawę natomiast przygotował nieoceniony, współpracujący z nami, żagański plastyk i kolekcjoner Gustaw Lis. 133 znaki książkowe można oglądać do połowy października 2016 r. w holu Pałacu Książęcego przed wejściem do Oddziału dla Dorosłych. Zapraszamy :-)


Torill Elisabeth Larsen


     Urodziła się w roku 1946 w Bergen w Norwegii. Zainteresowanie sztuką i jej historią towarzyszyło jej od dzieciństwa. W Bergen studiowała na Akademii Sztuki, historię sztuki natomiast na Uniwersytecie w Oslo.
Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jest laureatką licznych konkursów na ekslibris i małą formę graficzną, w Polsce m.in.: w Gliwicach, Katowicach, we Wrocławiu, Malborku.
     Ekslibrisy Torill Elisabeth Larsen zaliczane są do nurtu artystycznego, jednak wciąż są ściśle związane z książkami. Artystka tworzy głównie linoryty, stosuje też techniki własne.
     Torill Elisabeth Larsen swoje ekslibrisy dedykuje wielu bibliotekom polskim m.in. w Oleśnicy, Wąchocku, Sokołowie Małopolskim, Warszawie, Opolu, Środzie Śląskiej, Gryfowie Śląskim, Rudzie Śląskiej, Gryfinie, Wilkowicach, Józefowie, Choroszczy.
     W roku 2008 przyjechała do Polski po raz pierwszy, zafascynowała się historia i zabytkami naszego kraju, poznała wielu przyjaciół i od tej pory odwiedza ich prawie regularnie.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz