piątek, 2 września 2016

Sieciaki na wakacjach 2016 w Żaganiu

    

             Żagański piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach” dzięki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacji Orange został zorganizowany 28 lipca 2016 r. po raz piąty. Wzięło w nim udział 30 dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
                W tym roku uczestnicy grali w grę planszową „Misja bezpieczny Internet”, obejrzeli kreskówki w SiecioKinie na temat bezpieczeństwa w sieci, a w Sieciakowej Strefie Rozrywki kolorowały ilustracje i rozwiązywały rebusy, które mówiły o zagrożeniach online. SiecioMat losujący i tym razem wzbudził największe zainteresowanie, choć niektóre pytania quizowe były naprawdę trudne. Wszyscy cieszyli się, gdy padały prawidłowe odpowiedzi, a nagrodą były cukierki oraz naklejki otrzymane w pakiecie od Fundacji.
      Internet niesie wiele ciekawych ale i też niebezpiecznych informacji. Przez zabawę uczestnicy zajęć zdobyli wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się w sieci. Będą pamiętali, żeby nie podawać swoich danych osobowych ( jak adres, czy nr telefonu), żeby nie wykorzystywać sieci przeciwko innym osobom, a jeśli już sami spotkają się z cyberprzemocą to pod numerem telefonu 116 111 znajdą fachową pomoc. 

     Mamy nadzieję, że Sieciakowe porady utkwią wszystkim głęboko w pamięci. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz