środa, 6 marca 2013

Tydzień e - książki 2013

Od 2004 roku w marcu obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej (Read an E-Book Week).  Akcję promującą  e - książki i  e - czytanie zainicjowała kanadyjska pisarka i autorka powiesci dla dzieci Rita Y. Toews. W tym roku Tydzień e - książki obchodzony jest w dniach 3 - 9 marca. Wydarzenie jest społeczną akcją wszystkich, którzy w jakiś sposób identyfikują się z tą formą czytania. Ciekawą inicjatywą była zorganizowana w 2011 r. akcja pisania przez Internautów powieści grupowej, która zakończyła się wydaniem e-booka pt. Płomień Śmierci. E - książkę udostępniono bezpłatnie na stronie wydawnictwa bezkartek.pl. W dobę po publikacji pobrało go ponad 2000 czytelników!  
Pierwsze e-booki powstały w 1971 roku, gdy Michael Hurt zainicjował Projekt Gutenberg którego celem była cyfrowa archiwizacja książek. Książka elektroniczna ma więc już 42 lata! W sprzedaży rynkowej e-booki pojawiły się w 1985 roku, gdy firma Voyager Company jako pierwsza na świecie zaczęła sprzedawać treść książek na płytach CD.
W Internecie jest wiele miejsc, z których można pobrać lub gdzie można przeczytać książki elektroniczne za darmo. Poniżej udostępniam link do listy przykładowych legalnych źródeł darmowych e-booków:


E - booki zyskują sobie coraz więcej zwolenników. Czytają je nawet koty ;-)(Źródła: http://www.bezkartek.pl ; http://dominika.bibliosfera.net ; zdjęcia kotów:  http://pulowerek.pl)


1 komentarz:

  1. Nawet kot zainteresował się ebookiem :) My również świętujemy Tydzień eKsiążki i z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich miłośników ebooków i czytników konkurs, więcej informacji znajdziecie na naszej stronie :) Wspólnie pokażmy, że eczytelnictwo rośnie w siłę:)

    OdpowiedzUsuń