poniedziałek, 7 grudnia 2015

Lucja Leszczewska - rysunek

   W Oddziale dla Dorosłych do końca grudnia prezentowane są rysunki wykonane przez Lucję Leszczewską, któa od 6 lat jest aktywną słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Z wykształcenia Pani Lucja jest ekonomistką i przez 43 lata pracowała jako księgowa. Jest pogodna, aktywna i cieszy się życiem. Lubi literaturę i sztuki piękne. Nie tylko rysuje, ale też uprawia malarstwo akrylowe. W niewielkich pracach wykonanych na płótnie czy papierze zabiera widza w niezwykły świat barw i linii dzieląc się nastrojem, który ją samą urzekł. Brała udział we wszystkich wystawach zbiorowych Grupy Artystycznej UTW, w której  pod fachowym i czujnym okiem instruktorki, żagańskiej artystki Grażyny Kulej Zwiernik, rozwija swoje zdolności plastyczne.
      Obecna prezentacja jest tylko niewielkim wycinkiem jej bogatej twórczości. Prezentowane na wystawie prace to rysunki ołówkiem i piórkiem. Autorka chce ocalić od zapomnienia w swojej pamięci urokliwą architekturę naszego miasta, twarze najbliższych oraz zobaczone pejzaże.


(Informacje o autorce rysunków: Grażyna Kulej-Zwiernik)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz