piątek, 11 grudnia 2015

Nietypowa wystawa - choinka

     W Czytelni Ogólnej już po raz drugi mamy wystawę inną niż wszystkie - choinkę. O tej porze roku choinki w naszym kraju są prawie wszędzie. W bibliotekach też. Bibliotekarki są naprawdę kreatywne w swoich pomysłach na świąteczne udekorowanie swoich bibliotek. 
      Nasza choinka jednak jest nie tylko elementem świątecznego wystroju związanego ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest też wystawą rękodzieła, konkretnie ozdób wydzierganych na szydełku. Wszystkie piękne ażurowe bombki, aniołki, dzwoneczki, gwiazdki i grzybki wykonane zostały przez uczestniczki naszych warsztatów dziergania, które odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach od 13.00 do 15.00. Zawsze przy kawie i ciasteczku. Nie ma instruktora i nie ma przymusu. Panie uczą się od siebie nawzajem, z Internetu i z czasopism, które dla nich prenumerujemy. Ozdoby są coraz ładniejsze, trudniejsze i bardziej skomplikowane. Koleżanki, Ela i Karolina też biorą w tym udział. Tak trochę na zmianę :-) Dni są różne, raz lepsze, raz gorsze, czasem kogoś nie ma, czasem żadna z koleżanek nie może uczestniczyć w warsztatach, a czasem ktoś ma lenia i przychodzi żeby zwyczajnie pobyć z innymi, popatrzeć, porozmawiać. Można też zająć się czymś innym np. origami i zrobić łabędzia z papieru. Zdarza się nierzadko, że któraś czytelniczka przychodzi żeby przyjrzeć się temu, co panie robią, pochwalić, podzielić się doświadczeniem, uwagami, a za tydzień przynieść i pokazać swoje wyroby. 
     Ważne, że jest miło, widać postępy, rękodzieła przybywa. Na wyroby wykonane w następnym roku jest jeszcze miejsce, ale już za dwa ... potrzebna będzie większa choinka, albo druga ... to tak z wyprzedzeniem do Pani Dyrektor ;-)

     Ozdoby prezentowane na choince wykonały panie: Anna Biront, Stefania Kuźmiak, Stanisława Petrunio i Jolanta Strynkowska oraz bibliotekarki Elżbieta Buganik i Karolina Skowrońska

A oto i wystawa:


I kilka fotek z warsztatów:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz