wtorek, 1 grudnia 2015

Marcin Muszalski - wernisaż wystawy rysunku i grafiki komputerowej

   W holu przed wejściem do Oddziału dla Dorosłych mieści się wystawa grafiki komputerowej i rysunku Marcina Muszalskiego. Tam też, w środę, 25 listopada, odbyło się jej oficjalne otwarcie. Pan Marcin opowiedział o swojej drodze do tego, czym się teraz zajmuje zawodowo. Okazało się, że imając się różnych prac, z konieczności wykonywał wiele zawodów, a rysowanie wciąż towarzyszyło mu jako zainteresowanie i przyjemność. Tworzył, bo lubił, bo chciał, bo dawało mu to satysfakcję. Dopiero za namową małżonki przeprowadził coś w rodzaju osobistej analizy SWOT, przeanalizował swoje zdolności, umiejętności, wszystko, co przemawiało za tym, by zamienić pasję na zawód i przeciw  robieniu czegoś z konieczności i bez satysfakcjonującego zaangażowania. I dobrze się stało, bo pokazał, co potrafi, nawiązał kontakty, podpisał umowy, a my mamy w Żaganiu kolejnego artystę.Uchylił też rąbka tajemnicy i zdradził w jaki sposób przygotowuje się do wykonania ilustracji do artykułu.
    Głos zabrał też Pan Gustaw Lis, który kiedyś uczył Pana Marcina plastyki, a teraz zaangażował się przy organizacji i aranżacji wystawy. Obu Panom, uczniowi i mistrzowi gratulujemy, życzymy wielu sukcesów i oczywiście dziękujemy za współpracę z nami :-)
   Całość imprezy uświetnił swoim występem zespół Żagańska Lutnia, działający pod kierownictwem artystycznym Józefa Nizio, a utrwalił Jan Mazur. Muzykom i Panu Janowi również pięknie dziękujemy :-) 

Na zdjęciu panowie: Marcin Muszalski i Gustaw Lis   Podczas wernisażu eksponowane były również czasopisma, do których ilustracje wykonuje Pan Marcin Muszalski: ogólnopolski magazyn psychologiczny "Charaktery", tygodnik lokalny "Moja Gazeta" oraz tygodnik polonijny "Puls Polski". "Charaktery" i "Moja Gazeta"  dostępne są w Czytelni Ogólnej Biblioteki. Zachęcamy i zapraszamy do czytania :-)

(Autorem zdjęcia u góry postu jest Jan Mazur)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz