piątek, 31 maja 2013

Dzień Dziecka

     1 czerwca będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Z tej okazji wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym życzymy zdrowia i samych radosnych dni, dużo miłości oraz czasu i uwagi najbliższych i oczywiście mnóstwa pięknych książek. 
    Ten dzień to dla naszych pociech więcej czasu z rodzicami, dziadkami, prezenty, atrakcje w przedszkolach, szkołach, imprezy w bibliotekach, domach kultury i innych. 
Dzień Dziecka obchodzony jest od 1952 r. i zainicjowany został przez organizację „The International Union for Protection of Childhood” działającą na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie. W Polsce i w krajach byłego bloku socjalistycznego, święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca, jednakże w wielu innych państwach  świętuje się je w różnych dniach i w różny sposób, zależnie od tradycji narodowych, religijnych i kultury. Z Dniem Dziecka związane są inne święta dedykowane dzieciom, o których można przeczytać tutaj, a o tym kiedy i jak jest obchodzony w poszczególnych krajach - tutaj

     Z okazji Dnia Dziecka popatrzmy jak wyglądali w dzieciństwie słynni pisarze. Czasem chłopcy byli strojeni w sukienki, jak dziewczynki. W większości przypadków związane było to z panującą modą.

Agatha Christie

Witold Gombrowicz

Joseph Conrad

Mark Twain

Stanisław Lem

Zdjęcia innych pisarzy w dzieciństwie można obejrzeć tutaj.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz