niedziela, 12 maja 2013

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2013

     Już 19 raz 8 maja obchodzony był Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który od lat 10 rozpoczyna Tydzień Bibliotek. W tym czasie biblioteki starają się zorganizować dla swoich środowisk czytelniczych jak najwięcej imprez, ale bibliotekarze nie zapominają też o swoim święcie. 
     W województwie lubuskim są dwie biblioteki wojewódzkie: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Tradycja nakazuje zatem, by obchody Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek odbywały się naprzemiennie w obu głównych bibliotekach województwa. W tym roku wypadło na zielonogórską WiMBP. 8 maja w Sali Dębowej w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz, innych instytucji kultury, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, bibliotek pedagogicznych i akademickich  oraz kilkudziesięciu bibliotekarzy i pracowników bibliotek publicznych różnego szczebla z całego województwa. Były kwiaty, przemówienia, podziękowania, gratulacje, awanse zawodowe, nagrody, wyróżnienia i oczywiście życzenia. Uroczystość uświetnił recital poznańskiego barda Grzegorza Tomczaka. Więcej można przeczytać tutaj
     Z okazji naszego święta, na stronie Urzędu Miasta Żagań ukazały się życzenia skierowane do wszytstkich bibliotekarzy żagańskich. Dziękujemy serdecznie i za życzenia i za pamięć :-)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz